مردم از انقلاب اسلامی جانانه دفاع کردند

شهرکرد_ ایرنا_ نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی 28 آبان‌ماه شهرکرد گفت: مردم با بصیرت و هوشیار ایران و استان دفاع جانانه‌ای از آرمانهای انقلاب اسلامی داشتند.

حجت الاسلام محمد علی نکونام شامگاه چهارشنبه در هفتمین شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: دشمن هر کجا فتنه و سنگ‌اندازی بیشتری علیه جمهوری اسلامی داشت، مردم با قوت زیادتری وارد صحنه شدند و برخورد جدی‌تری با بیگانگان کردند.
وی افزود: این در حالی است که مردم هم‌اینک در رفاه کامل نیستند و مشکلات معیشتی دارند.
نکونام تصریح کرد: مردم انقلابی ایران و چهارمحال و بختیاری همواره در اوج سختی ها و ناملایمات دز صحنه حضور دارند.
وی یادآور شد: مردم با وجود تحریم‌های ظالمانه، سختی‌ها و جنگ بیرحمانه از سوی استکبار جهانی اما برای دفاع از انقلاب اسلامی محکم در میدان مقابل دشمن ایستادند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: البته یکسری چشم طمع‌ها به بیت المال، کوتاهی در انجام وظایف، سوءتدبیر در مدیریت ها، بداخلاقی ها در تعامل با مردم، تکریم نکردن و فاصله گرفتن از جامعه دل مردم را به درد می‌آورد.
وی گفت: مردم ایران محکم پای کار ایستاده‌اند و روحیه مطالبه‌گری دارند اما اجازه میدان‌داری به دشمن هم نمی‌دهند.
نکونام تاکید کرد: در طول تاریخ نظیر این مسائل زیاد بوده است و مردم از صحنه خارج می‌شده‌اند.
نکونام افزود: امروز توده مردم مراقب و دغدغه مند هستند و اجازه دخالت به دشمن نمی‌دهند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: در این روزها فتنه بسیار پیچیده بود و براساس ادعای بیگانگان، طراحان شیطانی برای این فرصت برنامه‌ریزی بسیار زیادی کرده بودند.
وی یادآور شد: مسئولان باید بسیار هوشمند و باتدبیر باشند و اجازه ایجاد چنین فرصت هایی را به دشمن ندهند.
نکونام اظهار داشت: دشمن برای این فتنه حداقل ۳ سال تلاش کرده بود.
وی گفت: اما با گذشت دو سه روز تمامی نقشه‌های بیگانگان نقش بر آب و مردم متوجه حیله آنان شدند و صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسئولان موظفند به معاد و معاش مردم توجه ویژه داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیوست فرهنگی طرح‌های مختلف افزود: این پیوست ها باید شناسایی و اجرایی شود.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان قرارگاه فرهنگی تشکیل شد اما متاسفانه اجرایی نشد و باید احیاء شود.
وی یادآور شد: تا نشست بعدی شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری فردی فرهنگی، فعال، بیدار، با بصیرت و دغدغه‌مند به عنوان مسئول این قرارگاه معرفی شود و پیوست‌های فرهنگی طرح های مختلف استان را شناسایی و پیگیری کند.
نکونام اظهار داشت: کاهش و رفع کامل ضایعات فرهنگی در دانشگاه‌ها، بوستان‌ها، مجتمع‌های گردشگری و دستگاه‌های اجرایی ضرورت دارد.
وی گفت: در این راستا رسانه‌های گروهی جهت‌دهی درست و عمیق داشته باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری همچنین تاکید کرد:  دفتر آموزش اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداری شهرستان شهرکرد برای ساماندهی وضعیت هزینه‌های مرتبط با آرامستان بهشت رحمت مرکز استان اقدام کنند.
وی افزود: اصلاح روش‌های برگزاری مجالس ترحیم با هدف ارتقای فرهنگ عمومی ضرورت دارد.
نکونام تصریح کرد: فضاسازی شهری، معماری، فضای سبز و ایجاد محیطی مفرح، شاداب و زنده برای شهروندان در دستورکار مسئولان مرتبط قرار گیرد.
وی یادآور شد: برای تنوع بخشی در این حوزه از توان متخصصان باسلیقه بهره گیری شود.
نکونام اظهار داشت: اکنون فضای موجود در شهرکرد یکنواخت و نیازمند تنوع بخشی است.
وی در پایان با انتقاد از برخی کم لطفی‌ها نسبت به تبیین گام دوم انقلاب اسلامی گفت: این بیانیه برای رفع مشکلات اقتصادی نیاز است و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظفند برای انجام و اجرای آن جدی تر وارد میدان عمل شوند.
به گزارش ایرنا، شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری به علت حرکت خودجوش مردم استان برای تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و برخورد با اغتشاشگران از شهروندان تشکر کرد.

به گزارش ایرنا، مردم شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه در یک اقدام خودجوش با تجمع در مصلای امام خمینی(ره) نسبت به اشرار حوادث اخیر کشور اعلام انزجار و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

طرح اصلاح قیمت بنزین بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته است تا درآمد حاصل از آن بنا به گفته علی ربیعی سخنگوی دولت به صورت یارانه به ۷۵ درصد اقشار جامعه از جمله کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت تعلق گیرد.
حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری دستور پرداخت یارانه‌های حاصل از اجرای این طرح را از شامگاه ۲۷ آبان صادر کرده است

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha