امام جمعه شهرکرد: رعایت دستورالعمل بهداشتی در مدارس ضروری است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و همچنین بازگشایی مدارس گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید در مدارس رعایت شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) به شرایط آغاز سال تحصیلی جدید که با سال‌های گذشته متفاوت است، اشاره کرد و گفت: اولویت نخست در این شرایط حضور دانش‌آموزان و معلمان در مدرسه با حفظ و رعایت شرایط بهداشتی، اجرای دستورالعمل بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و خودمراقبتی است.

وی به فعال شدن آموزش مجازی در صدا و سیما، شبکه شاد و فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که وضعیت شیوع کرونا در مناطق اجازه ندهند، باید از این فضا برای ارائه آموزش به دانش‌آموزان استفاده کرد.

امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: برای فعال شدن شبکه شاد کارهای بسیار زیادی انجام شده است و همه به میدان آمدند تا نیازهای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان تامین شود.

وی به نواقص شبکه شاد در سال تحصیلی گذشته اشاره کرد و گفت: باید با رفع این نواقص اجازه ندهیم تعلیم و تربیت و پرورش دانش‌آموزان دچار نقص  و کاستی شود.

امام جمعه شهرکرد بر مساله تربیت و پرورش دانش‌آموزان به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و گفت: با همکاری دانش‌آموزان، خانواده‌ها و کادر آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها ،سال تحصیلی خوب و موفق در حوزه تعلیم و تربیت داشته باشیم.

نکونام با اشاره به شرایط کرونایی و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه اشاره کرد و گفت: وضعیت اقتصادی کشور باید مساعد شود.

وی به شرایط سخت کادر درمان و  شرایط بهداشت و درمان و محدودیت‌های این حوزه اشاره کرد و گفت: وضعیت حوزه درمان و بهداشت برای شرایط عادی جامعه است و در این شرایط، این وضعیت جوابگوی نیاز همه جانبه نخواهد بود و مردم باید با رعایت دستورالعمل بهداشتی و خودمراقبتی به کادر درمان نیز کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان، به وضعیت سخت کادر درمان که در مقابل این ویروس قرار دارند و برای حفظ سلامتی خود ملزم به استفاده از ماسک و لباسهای خاص هستند، اشاره کرد و گفت: تحمل این سختی برای این قشر در هفت ماه گذشته سخت بوده است.

امام جمعه شهرکرد به مردم توصیه کرد، برای همکاری بیشتر با این قشر ،باید از مسافرت‌های غیرضروری، برپایی مراسم‌های پر جمعیت خودداری کنند و اصل خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.

وی به پشت سرگذاشتن دهه اول محرم همراه با رعایت اصول بهداشتی اشاره کرد و گفت: مردم بصیر استان با انواع ابتکارات و خلاقیت‌ها خوب و مومنانه، امسال محرمی متفاوت از سالهای گذشته با شور و معرفت حسینی، عزاداری‌های گسترده و همه جانبه را با رعایت مسایل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و حفظ نکات بهداشتی برگزار کردند.

نکونام به مقوله سلامت و معنویت در مراسم عزاداری دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: دشمنان در شرایط کرونایی، سرمایه گذاری کرده بودند تا به هر شکل در محرم دسیسه و ترفندهای خود را در بین مسلمانان نهادینه کنند اما مردم بصیر در مقابل دسیسه و ترفند دشمن نیز ایستادند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha