قم عملکرد بسیاری خوبی در مقابله با کرونا داشت

قم- ایرنا- نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان عملکرد بسیار خوبی در مقابله با ویروس کرونا داشت.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،‌ احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه کارگروه مشورتی تخصصی بهداشت و درمان مجمع نمایندگان قم، افزود: قم این شجاعت را داشت که برای اولین بار این کرونا را در سطح کشور شناسایی و اعلام کند و از جمله استان‌هایی است که عملکرد بسیار خوبی را در راستای مبارزه با بیماری کرونا داشته است.

وی با بیان این که قم جز اولین استان‌هایی بود که در وضعیت آبی قرار گرفت، اضافه کرد: از کادر بهداشت، درمان و تمامی کسانی که در این امر دخیل بوده اند، تشکر می‌کنم و سعی داریم در بودجه ۱۴۰۰ دولت این زحمات دیده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: با وجود تمامی چالش‌ها و بحران‌هایی که داشتیم، اما تمامی آن‌ها را به فرصت تبدیل کردیم و توانستیم ضمن خدمات‌رسانی به بیماران، بیمارستان امیرالمومنین(ع) را راه‌اندازی و سه دستگاه سی تی اسکن جدید را نیز به مجموعه بیمارستان‌های قم اضافه کنیم.

قم از بیستم دی ماه در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها