وزش باد نسبتا شدید، گردوخاک، رگبار و رعد و برق برای قم پیش‌بینی می‌شود

قم- ایرنا- مدیرکل هواشناسی قم با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، گفت: از بعدازظهر امروز تا روز دوشنبه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید گردوخاک، رگبار و رعد و برق برای این استان پیش‌بینی می‌شود.

مهران حیدری عصر شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان قم در روز شنبه آسمان کمی ابری، بعدازظهر افزایش ابر وزش باد نسبتا شدید تا شدید، برخی مناطق رگبار، رعدوبرق و گردوخاک خواهد بود.

وی اضافه کرد: سرعت وزش باد در بعدازظهر امروز ۳۵ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و جهت آن نیز شمال غربی می‌باشد.

وی ادامه داد: برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری نیز رگبار، رعد و برق، گردوخاک دور از انتظار نیست؛ سرعت وزش باد نیز ۴۵ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

حیدری، کمینه و بیشینه دمای استان قم در ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب ۱۴.۵ درجه در دستجرد و ۳۸.۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در جمکران عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته بیشترین بارش از روستای کرمجگان واقع در بخش کهک به میزان ۱۱.۸ میلی‌متر گزارش شد.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha