بیمارستان کامکار قم از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد

قم-ایرنا- با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم بیمارستان کامکار این شهر از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد و به وضعیت عادی خود بازگشت.

به گزارش شامگاه جمعه دانشگاه علوم پزشکی قم، با بازگشت قم به وضعیت زرد کرونایی و کاهش مبتلایان به کووید ۱۹ از روز شنبه ششم دی ماه جاری، بیماران کرونایی دیگر در بیمارستان کامکار بستری نمی شوند.

براساس این گزارش، در جلسه ستاد کرونا مقرر شد تا بیمارستان کامکار قم فعلا بستری جدید بیمار کرونایی نداشته باشد و بعد از ۳۱۱ روز کم کم به حالت عادی برگردد.

با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم بیماران کرونایی در بیمارستان تازه تاسیس امیرالمومنین(ع) بستری خواهند شد. ضمن اینکه پذیرش اولیه بیماران کرونایی در تمامی بیمارستان های قم امکان پذیر است.

محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم روز جمعه اعلام کرد: در حال حاضر ۱۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم بستری هستند که حال ۲۸ تن از آنها وخیم است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها