شاخصه‌های نامزد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری طبق نظر آیت‌الله نوری همدانی

قم - ایرنا - آیت الله «حسین نوری همدانی» از مراجع عظام تقلید بدون نام بردن از نامزد خاصی برای انتخابات ریاست‌جمهوری، شاخصه‌های یک نامزد در تراز نظام اسلامی را بیان کرد.

به گزارش جمعه شب ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله نوری همدانی، این مرجع تقلید در پاسخ به سؤال عده‌ای از فضلای حوزه علمیه از محضر ایشان پیرامون انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، توضیحاتی را ارائه نمود.

در این توضیحات آمده است: بدون تردید زمانی که در آن واقع هستیم دارای شرائط خاصی است و از آنجا که علمای محترم باید زمان شناسی سرلوحه کارشان باشد «الْعَالِمُ بِزَمَانِهِ لَا تَهْجُمُ عَلَیْهِ اللَّوَابِسُ» اینجانب با تشکر از این احساس مسئولیت شما فرزندان عزیزم، به عرض محترم می‌رساند که اینجانب هیچ شخص خاصی را معین نمی‌کنم و نام نمی‌برم؛ اما توصیه می‌کنم فردی را انتخاب کنید که متدین، متخصص، متعهد، انقلابی و دنبال کننده افکار و خط امام راحل «رحمت الله» و رهبری معظم انقلاب باشد. قدرت ارتباط با دنیا، مدافع مظلومان و در رأس همه، خدمت و محبت‌ به مردم را سرلوحه کار قرار دهد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داده است: هریک از کاندیداهای محترم و طرفداران آنها دقت داشته باشند اخلاق را در کار خود اصل قرار دهند. هرگونه تخریب، تهمت، افترا و ایجاد اختلاف و ناامیدی جایز نمی‌باشد، و إن‌شاء الله شما فضلای محترم با این مشخصه‌ها همه مردم بزرگوار را به حضور در این انتخابات دعوت‌ نموده و بار دیگر دشمنان را ناامید گردانید. توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور اسامی داوطلبان احرازصلاحیت‌شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم، به رقابت می کنند>

بر اساس برنامه زمان‌بندی ابلاغ شده از سوی ستاد انتخابات کشور، روز جمعه هشتم تیرماه امسال انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر ایران اسلامی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha