تمامی جاده‌های کوهستانی مازندران برفی شد

ساری - ایرنا - مرکز مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای مازندران از بارش برف در تمامی چهار جاده اصلی کوهستانی و مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش صبح پنجشنبه سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه راهداری مازندران، هم اکنون در تمامی جاده های مواصلاتی کوهستانی مازندران شامل هراز، کندوان، سوادکوه و کیاسر بارش برف گزارش می شود. 

بارش سنگین برف در جاده هراز حدفاصل محدوده وانا تا گالری امامزاده هاشم در محدوده استان مازندران و تا آبعلی در محدوده استان تهران در حال باریدن است. 

همچنین بر اساس گزارش مرکز مدریت راه، در جاده کندوان از محدوده دزبن تا دهانه شمالی تونل محدوده استان مازندان و تا بیلقان در محدوده استان البرز شاهد بارش سنگین برف هستیم. 

بارش برف در جاده سوادکوه نیز در محدوده پل ورسک در حال باریدن است و در امتداد این محور مواصلاتی تا شهر دماوند در استان تهران نیز بارش برف و باران گزارش می شود. 

شرایط جوی محور کیاسر نیز با بارش برف در محدوده شهر کیاسر تا سه راهی فولاد محله همراه است و در باقی محورهای استان نیز بارش باران همراه با کاهش دما گزارش می شود. 

مرکز مدیریت راه مازندران وضعیت تردد در تمامی جاده های استان را عادی و روان گزارش کرد و اعلام داشت که تردد در محورهای کوهستانی فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است. 

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی سامانه سرد و بارشی که از شب گذشته وارد مازندران شد تا اوایل صبح جمعه در این استان پایدار است. بر اساس پیش بینی ها در این مدت کاهش حدود ۲۰ درجه ای دما و حتی بارش برف در مناطق ساحلی را نیز در پیش داریم.

در حال حاضر نیز طبق آخرین گزارش هواشناسی مازندران تمامی جاده های فرعی کوهستانی استان نیز با بارش برف و باران همراه است و به مردم توسعه شده از تردد غیرضروری در این مناطق خودداری کنند. 

همچنین روز گذشته جهادکشاورزی به باغداران و کشاورزان نسبت به برداشت محصول روی درختان و همچنین ایمن سازی مزارع گلخانه ای هشدار داد و تمامی نیزوهای امداد و نجات استان نیز به حالت آماده باش قرار گرفتند. 

به رانندگان نیز توصیه شده در صورت ضرورت تردد در محورهای کوهستانی تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و مواد غذایی به همراه داشته باشند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها