احتمال ریزش بهمن جاده هراز را مسدود کرد

ساری - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: جاده هراز به دلیل احتمال ریزش بهمن به طور موقت بسته شد.

عباسعلی نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر محور هراز در محدوده  امامزاده هاشم تا آبشار در حوزه استحفاظی استان مازندران و محدوده آهک‌دره تا آبعلی در حوزه استحفاظی استان تهران به طور موقت به منظور جلوگیری ار ترافیک و سقوط بهمن مسدود است.

وی اضافه کرد: با وجود بارش برف سایر محورهای اصلی مازندران شامل کندوان(چالوس- کرج)، سوادکوه(قائمشهر- تهران)  و کیاسر(ساری- سمنان) باز و تردد در آن جریان دارد.

مدیرکل راهداری مازندران از رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر استان را دارند، خواست تا زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

اعزام ۲۵ دستگاه تجهیزات زمستانی به راههای روستایی

نجفی اظهار داشت: براساس پیش‌بینی هواشناسی استان مبنی بر بارش برف و باران و باد شدید از چهارشنبه شب (شب گذشته) گروههای راهداری با ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری زمستانی و ۳۳۰ راهدار به گردنه های برفگیر در محورهای اصلی به حالت آماده باش درآمدند.
وی اضافه کرد: از شب گذشته تاکنون بارش شدید برف و بوران در گردنه های برفگیر استان مازندران ادامه دارد و گروههای راهداری نیز با تجهیزات زمستانی سرگرم برف‌روبی و خدمات رسانی به رانندگان هستند.

وی از رانندگانی که قصد تردد در محورهای برفگیر استان مازندران به خصوص محورهای اصلی را دارند، خواست تا ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در صورت امکان از تردد در این محورها خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای خدمات‌رسانی زمستانی به روستاییان در سال جاری ۲۵ دستگاه تجهیزات زمستانی استیجاری برای بازگشایی محورهای روستایی در اختیار راهداری استان قرار گرفت و این گروهها نیز به مناطق برفگیر در روستاهای مناطق کوهستانی اعزام شدند.

مدیرکل راهداری استان مازندران اظهارداشت : اجاره تجهیزات زمستانی برای تسریع در بازگشایی محورهای برفگیر روستایی از سوی راهداری استان در دستور کار قرار گرفت و تلاش می شود تا براساس اولویت راههای روستایی مسدود شده ناشی از برف بازگشایی خواهد شد.

با نفوذ سامانه بارشی در استان مازندران، از شب گذشته تاکنون بارش برف و باران و وزش باد شدید را به همراه داشت که در برخی مناطق تا ۹۴ کیلومتر بر ساعت نیز رسید، به طوری که هم اکنون تمام محورهای اصلی و روستایی در مناطق کوهستانی و ارتفاعات برفی است و تردد در برخی راههای استان نیز با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که این سامانه تا بامداد روز جمعه فعال است و پس از آن دامنه بارش ها کاهش خواهد یافت و از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده ( چهارم تا هفتم بهمن ماه ) با وجود افزایش دما احتمال لغزندگی جاده ها وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =