نخستین برف زمستانی به مناطق جلگه‌ای مازندران رسید

ساری - ایرنا - بارش نخستین برف زمستانی از ساعتی پیش در بعضی از مناطق جلگه‌ای مازندران شروع و باعث خوشحالی شهروندان شده است.

به گزارش ایرنا ، بارش برف در مناطق کوهستانی مازندران از عصر دیروز چهارشنبه آغاز شد و حوالی ظهر امروز به مناطق جلگه ای رسید. هم اکنون در شهرهای ساری مرکز مازندران برف در حال باریدن است و گزارش های دریافتی از بعضی شهرهای شرقی و مرکزی هم حاکی است که بارش این نعمت الهی به آرامی در این مناطق ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که بارش برف در بعضی از مناطق جلگه ای استان که فاصله کمتری با کوه دارند مانند مناطق غربی از صبح شروع شد و اکنون به مناطق مرکزی و شرقی استان رسید.

احمد اسدی با اعلام این که در مناطق کوهستانی هم بارش برف ادامه دارد ، افزود : تاکنون بیشترین میزان بارش برف در سیاه‌بیشه با ۲۸ سانتی متر گزارش شده است.

وی  گفت که در آلاشت هم تا ظهر امروز ۲۶ سانتی متر برف روی زمین نشست ، در کیاسر ۱۸سانتی متر بود ، رینه آمل با ۱۳، کجور ۱۲ و پل‌سفید ۱۰ سانتی متر بیشترین میزان بارش برف را داشتند.

اسدی با بیان اینکه با تداوم شرایط ناپایدار جوی تا اواخر امشب، پیش‌بینی می‌شود بارش برف در مناطق کوهستانی افزایش یابد، افزود : این سامانه سرد بارشی از نیمه‌ شب امشب به تدریج از استان خارج می‌شود و هوای مازندران فردا جمعه و شنبه هفته آینده آفتابی خواهد بود ولی شهروندان شب هنگام کاهش محسوس دما و یخبندان را تجربه می کنند.

معاون هواشناسی مازندران همچنین میزان بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته در استان را مطلوب توصیف کرد و گفت که از روز گذشته تاکنون بیشترین میزان باران در دشت ناز ساری با ۳۱ میلی متر ثبت شد و بابلسر هم ۳۰ میلی متر بارندگی داشت.

اسدی، دمای فعلی شهر ساری را سه درجه سانت گراد بالای صفر اعلام کرد و افزود که این میزان در مقایسه با روز گذشته در چنین ساعتی ۱۰ درجه کاهش نشان می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =