فرماندار آمل: شهروندان از رفتن به مناطق ییلاقی هراز خودداری کنند

ساری - ایرنا - فرماندار شهرستان آمل از شهروندان خواست با توجه به احتمال بسته شدن محورهای ییلاقی بر اثر ورود سامانه برفی، از رفتن به ییلاقات خودداری کنند.

علیرضا شریعت روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در حال حاضر تمام راه های روستایی و ییلاقی شهرستان آمل باز است اما با توجه به اعلام وضعیت نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران شدید امکان بسته شدن راه های روستایی و ییلاقی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات رینه و لاریجان حدود ۱۰ سانتی متر برف باریده است گفت: رفتن به مناطق ییلاقی با خطر گیرکردن در بالادست و همچنین سقوط بر اثر لغزنده بودن جاده همراه است .

فرماندار شهرستان آمل ادامه داد: متاسفانه شهروندان به هشدارهای هواشناسی توجهی نشان نمی دهند و پس از گرفتار شدن با دستگاه های خدمات رسان تماس گرفته و درخواست کمک دارند.

وی افزود: بارش برف و باران و کولاک که از امروز در مازندران شروع شده، تمامی محورهای کوهستانی استان از جمله ییلاقات بالادست آمل و لاریجان را تحت تاثیر قرار داده و لازم است شهروندان از تردد در این محورها و رفتن به ییلاقات بپرهیزند.

شریعت گفت: محور هراز نیز پس از مسدودشدن چند ساعته به دلیل بارش برف و کولاک در حال حاضر بازگشایی شده است اما با توجه به پیش بینی های صورت گرفته توسط اداره هواشناسی امکان بسته شدن مجدد این محور نیز وجود دارد.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی سامانه سرد و بارشی که از شب گذشته وارد مازندران شد تا اوایل صبح جمعه در این استان باقی می ماند. بر اساس پیش بینی ها در این مدت دمای هوای استان تا حدود ۲۰ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

در حال حاضر نیز طبق آخرین گزارش هواشناسی مازندران تمامی جاده های فرعی کوهستانی استان نیز با بارش برف و باران همراه است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =