۱۵۰ سایت اینترنت پر سرعت تا پایان سال در فارس راه‌اندازی می‌شود

شیراز-ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت:۱۵۰ سایت اینترنت پرسرعت در استان فارس با مساعدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری اپراتورها تا پایان سال 99 راه اندازی خواهد شد.

گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس حاکی از آن است که مهرداد سهرابی در نشستی برخط (آنلاین) با مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات اجرا و راه‌اندازی ۳۰ سایت در سراسر این استان در حال انجام است و اولویت اجرای این طرح‌ها با روستاهایی است که که فاقد ارتباطات و دارای جمعیت زیاد هستند.

وی، با بیان اینکه دولت در حال تنظیم لایحه‌ای برای ایجاد رقابت سالم است تا انحصار را از مخابرات خارج کند، گفت: از سیاست‌های مهم و برنامه‌های وزارت ارتباطات، کاهش شکاف دیجیتالی در مناطق کم برخوردار و روستایی است تا به وسیله آن بتوان عدالت آموزشی را برقرار و از مهاجرت به شهرها جلوگیری کرد.

سهرابی، با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم، توسعه ارتباطات با شتاب بیشتری روی داده است، افزود: وزارت ارتباطات همواره سعی کرده با هم‌افزایی نزدیک با سایر وزارتخانه‌ها به‌ویژه وزارت آموزش و پرورش گام بردارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، شیوع کرونا را فرصتی برای توجه بیشتر به توسعه فناوری در روستاها دانست و بیان کرد: در سال‌های قبل برای نصب سایت و زیرساخت‌های اینترنتی در روستاها با مقاومت مردم روبه‌رو می‌شدیم اما امروز روند کارها تسهیل یافته است و مردم به اهمیت اینترنت پی برده‌اند.

استان فارس ۲هزار و ۴۲۸ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که ۹۰ درصد این روستاها به اینترنت ثابت یا سیار و یا یکی از اپراتورهای ایرانسل و همراه اول دسترسی دارند.

هر سایت افزون بر ۱۰ روستا و ۲۶۰ مشترک را زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌دهد.

مشکلات شبکه آموزشی "شاد" با به‌روزرسانی حل می‌شود

سهرابی، همچنین در باره اختلال سرعت اینترنت در شبکه آموزشی دانش‌آموزان موسوم به "شاد"گفت: بسیاری ازموارد اختلال در شبکه شاد به دلیل ترافیک و سرورهای این برنامه است که همراه اول حل این مشکل را بر عهده گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست بیان داشت: باتوجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد زیرساخت‌های مناسب و اینترنت رایگان در شبکه شاد، ضروری است روسای ادارات، معلمان را برای حضور فعال در این شبکه تشویق و ترغیب کنند. 

فرهاد اسماعیلی، با اشاره به اینکه به روز رسانی شبکه شاد در دست اقدام است، افزود: با به روز رسانی این برنامه، اشکال و ایرادهای قبلی برطرف شده و به زودی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در هفته پیش رو، استفاده از شبکه شاد باید دستکم ۲۰درصد افزایش یابد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha