انصارالله: موشک شلیک شده به جده برای هدف قرار دادن بندر ایلات بود

تهران- ایرنا- عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به حمله موشکی به تأسیسات آرامکو در جده گفت که موشک شلیک شده در اصل برای هدف قرار دادن بندر ایلات در سرزمین‌های اشغالی در نظر گرفته شده بود.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، «عبدالوهاب المحبشی» روز دوشنبه بیان کرد: موشکی که جده را هدف قرار داد، ارتقا خواهد یافت تا بُرد آن به بندر ایلات در سرزمین‌های اشغالی برسد.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله ادامه داد: همه ملت‌های منطقه باید در کنار ملت یمن و فلسطین در مقابل دشمن بایستند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد دوشنبه اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی نیروهای مسلح یمن منتشر شد، این حمله موشکی که با استفاده از موشک‌های هدایت پذیر قدس ۲ انجام شد موفقیت آمیز بود.

یحیی سریع تاکید کرد که موشک دقیقاً به محلی که از پیش تعیین شده بود اصابت کرد و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس‌ها به طرف محل اصابت در رفت و آمد هستند.

وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به تداوم تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

او با تاکید بر اینکه عملیات نیروهای مسلح یمن ادامه خواهد یافت، به شهروندان و شرکت‌های خارجی که در عربستان فعالیت دارند توصیه کرد که از تاسیسات حیاتی این کشور دور شوند.

به گفته سخنگوی ارتش یمن، موشک‌های قدس ۲ اخیراً پس از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های عملی موفق در عمق خاک عربستان وارد فاز عملیاتی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان