انتخابات شورای دانش‌آموزی در خلخال بصورت مجازی برگزار شد

اردبیل - ایرنا - بیست و سومین دوره از انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس خلخال روز سه‌شنبه برای نخستین بار بصورت مجازی با استفاده از ظرفیت شبکه آموزشی شاد در مدارس خلخال برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، مدیر آموزش و پرورش خلخال روز سه‌شنبه در بازدید از نحوه برگزاری این انتخابات گفت: این دوره از انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۱۱۰ مدرسه با شرکت ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز برگزار و شرکت‌کنندگان منتخبان خود را از بین هزار و ۵۰۰ نامزد انتخاب می‌کنند.

رضا محمدی افزود: تا ظهر امروز بیش از ۵۰ درصد از دانش‌آموزان مدارس از انتخابات  شورای دانش‌آموزی استقبال و در آن شرکت کردند. 

مدیر آموزش و پرورش خلخال همچنین با اشاره به اینکه نماینده شورای دانش‌آموزی استان اردبیل در شورای دانش‌آموزی کشور در سال گذشته از بین دانش‌آموزان خلخال انتخاب شده بود، اظهارداشت: از بین منتخبین شوراهای دانش‌آموزی این منطقه از هر مقطع تحصیلی ۲ نفر و در مجموع ۶ نفر به عنوان نمایدگان شورای دانش‌آموزی منطقه به شورای عالی دانش‌آموزی استان راه می‌یابند.

وی با تبیین جایگاه شوراها در نظام اسلامی به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی ، تحکیم و تعمیق ارزش‌ها ، باورهای دینی و سیاسی در بین دانش‌آموزان ، بهبود نظام تصمیم‌گیری از طریق مشارکت دانش‌آموزان ، تکریم شخصیت دانش‌آموزان و واگذاری بخشی از اداره امور مدرسه به دانش‌آموزان را از اهداف مهم برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی برشمرد.

او همچنین به برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان در نیمه دوم مهرماه امسال بصورت مجازی در مدارس این منطقه اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور این دومین انتخابات در خلخال است که بصورت مجازی با استفاده از ظرفیت شبکه دانش‌آموزی شاد برگزار می‌شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اعلام وضعیت زرد خلخال از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش در تمام مدارس این شهرستان بصورت مجازی بوده ، در عین حال دانش‌آموزان می‌توانند در طول هفته به مدت ۲ ساعت با مراجعه به مدرسه نسبت به رفع اشکالات تحصیلی خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

محمدی افزود: با توجه به ضعف زیرساخت‌های اینترنتی از جمله ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در برخی از مناطق روستایی استفاده از فضای مجازی برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان را با مشکل مواجه کرده و با افزایش تراکم در شبکه اینترنتی منطقه استفاده از شبکه آموزشی شاد و فضای مجازی برای دانش‌آموزان مناطق شهری نیز در بسیاری از اوقات خالی از اشکال نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =