۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 85479874
T T
۸ نفر

برچسب‌ها

بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل رایگان است

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۰۸
کد خبر: 85479874
بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل رایگان است

اردبیل- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی این استان به مناسبت روز جهانی موزه برای عموم مردم رایگان است.

حسن قاسم پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل تا روز پنجشنبه سوم خردادماه برای عموم مردم رایگان است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند به جز ایام تعطیل، هر از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر از این موزه که در حاشیه شرقی دریاچه شورابیل، جنب دانشگاه پیام نور اردبیل قرار دارد، بازدید کنند.

وی اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی با وجود گونه‌هایی از حیوانات پوست‌آرایی شده (تاکسیدرمی)، سنگواره‌ها و سنگ‌های مختلف مجموعه‌ای زیبا از طبیعت استان را در مقیاسی کوچک برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته است.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل ۱۷ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه ماهی، ۱۲ گونه خزنده و دوزیست و نمونه های متنوعی از حشرات و تیپ‌های مختلف گیاهی را شامل می‌شود.

قاسم پور از مردم، همیاران و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه تخلفات زیست‌محیطی مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی ، پاسگاه انتظامی و یا به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط‌زیست استان گزارش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مجموع ۲۷ درصد مساحت استان اردبیل منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha