شعبه ویژه قضایی برای جرایم کرونا در قشم راه‌اندازی می‌شود

قشم- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم گفت: برای برخورد قانونی با متخلفان و کسانی که دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری از کرونا را رعایت نمی‌کنند، شعبه ویژه قضایی جرایم کرونا در قشم راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه سازمان منطقه آزاد قشم، رضا صفایی در نشست اضطراری شورای سلامت این سازمان افزود: در صورت رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی توسط واحدهای متخلف، پس از اخطار قانونی، مجوز پلمب صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  برای تامین ماسک مورد نیاز شهرستان پیگیری و مکاتبه لازم با تعزیرات حکومتی انجام می‌شود تا ماسک های کشف شده در سطح شهرستان توزیع شود.

ورود موج سوم کرونا به جزیره قشم

در این نشست مدیر شبکه بهداشت و درمان نسبت به ورود موج سوم کرونا در روزهای آینده به جزیره قشم هشدار داد و گفت: شرایط بیماری کرونا در جزیره قشم کنترل شده است اما اگر مردم دستورالعمل‌ها بهداشتی را برای مقابله با ویروس کرونا رعایت نکنند، تلفات موج سوم غیرقابل پیش بینی است.

دکتر حمیدرضا بهزادی افزود: وضعیت بیماران در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم هم اکنون قابل کنترل و وضعیت خدمات دهی به آن‌ها مطلوب است اما در صورت  افزایش تعداد بیماران شرایط تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و سایر پرسنل این بیمارستان بیش از 10 ماه است که به مرخصی نرفته اند و شرایط روحی و جسمی آن‌ها تحلیل رفته است و اگر در موج سوم کرونا تعداد مراجعان به این بیمارستان افزایش یابد، کار بسیار سخت خواهد بود.

نماینده وزارت بهداشت در ستاد کرونای شهرستان قشم با اشاره به تعطیلات پیش رو نسبت به حضور بیش از پیش مسافران و گردشگران در جزیره هشدار داد و اظهار کرد: برخی افراد دستورالعمل‌ها را جدی نمی‌گیرند و این مساله با ورود مسافران تبعات ناگواری را به دنبال دارد.

وی افزود: در تمام دنیا نظارت‌های محیطی برای رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در اولویت قرار دارد،  و ایران نیز مستثنی نیست  و باید در مکان‌ها و محیط‌های عمومی نسبت به خطر کرونا نظارت بیشتری داشته باشیم.

ورود مسافر به قشم اجتناب ناپذیر است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: این سازمان با وجود مشکلات مالی نسبت به تامین نیازهای بیمارستان پیامبراعظم(ص) قشم اقدام می‌کند.

مرتضی شیخ زاده افزود: ورود مسافران و گردشگران به جزیره قشم در تعطیلات پیش رو اجتناب ناپذیر است و دستورالعمل‌ها و موازین بهداشتی توسط مردم و اصناف باید رعایت شود.

وی افزود: استفاده بازرسان و ماموران ستاد مقابله با کرونا از پوشش دارای نشان خاص باعث می‌شود که واحدهای تجاری در مراکز تجاری با مشاهده این افراد نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها اقدام کنند.

در پی ورود کشور به موج سوم شیوع بیماری کرونا و افزایش شمار گردشگران وارده به جزیره قشم، سومین نشست شورای سلامت سازمان منطقه آزاد قشم به میزبانی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و دبیری مدیریت اجتماعی و سلامت این سازمان با حضور اعضای این ستاد تشکیل جلسه اضطراری داد. این جلسه بدون دعوت از خبرنگاران برگزار شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha