سکوت مسلمانان باعث خیانت امارات در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی شد

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به‌ برقراری رابطه بین امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی گفت: به غیر از ایران تمام کشورهای اسلامی به خاطر نداشتن استقلال سیاسی در برابر این خیانت سکوت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه دوم نماز جمعه اردبیل افزود: سران هیچکدام از این کشورها نتوانستند حتی یک کلمه به این توافق ننگین اعتراض کنند و این نشان می‌دهد آمریکا همه این ممالک را زیر فشار سیاسی شدید خود قرار داده است.

وی بیان کرد : سکوت کشورهای اسلامی منطقه در برابر این خیانت نشان داد که تصمیم‌گیران واقعی مسایل سیاسی در این کشورها نه سران آنها بلکه حاکمان آمریکا هستند.

او اظهار کرد: در واقع این سران و حاکمان کشورهای منطقه هستند که این چنین باعث ذلالت مردمشان می‌شوند، تا شاهان و روسای جمهور فاسد اصلاح نشوند ملت ها برده و غلام زر خرید آمریکا و کشورهای اسلامی به عنوان ایالتی از آمریکای زیاده خواه خواهند بود.

امام جمعه اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش با انتقاد از لغو مجوز دانشگاه صنعتی اردبیل گفت:  در سال 1385 این مجوز را از وزارت علوم دریافت کرده و بیش از 30 هکتار زمین مورد نیاز برای ساخت این مجموعه دانشگاهی برای این منظور در نظر گرفته شد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه اگر از ابتدا مجوز ساخت آن داده نمی‌شد مسئله‌ای نبود و این قابل قبول نیست که پس از صدور مجوز اکنون بگویند نمی‌شود تصریح کرد : چنین تصمیم هایی باعث سلب اعتماد عمومی می شود.

وی افزود: یک فرد نیکوکار اعلام کرده  درصورت تامین زمین با کمال میل آماده است تا این دانشگاه را با هزینه شخصی خود ساخته و پس از تجهیز به وزارت علوم تحویل دهد.

او گفت : این موضوع حجت را بر این وزارت خانه تمام کرده است و ما نیز به شدت پیگیر عملی شدن این خواسته برحق مردم استان اردبیل هستیم.

خطیب نماز جمعه اردبیل در ادامه سخنانش ضمن تقدیر از افراد و موسسات خیریه به خاطر تحویل بسته‌های مواد غذایی به افراد نیازمند در مناطق محروم این استان ادامه داد : در این ایام در ایران بیش از 25 میلیون بسته غذایی در میان افراد نیازمند توزیع شده که چنین اقدامی در دنیا نظیر ندارد.

وی افزود : بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش عظیمی از افرادی که هزینه این اقلام غذایی را تامین کرده‌اند از انسانهای متدین، هیئتی ها و عزاداران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بوده‌اند که عظمت مکتب عاشورا را می‌رساند.        

وی همچنین فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشت و گفت : در برابر جانفشانی این عزیزان که استقلال‌، حاکمیت ملی و ارزش‌های دینی را در ایران زنده کرده است سر تعظیم فرود آورده و اعلام می‌نماییم که هیچگاه روی اینگونه ارزش‌ها با هیچ فردی معامله، مسامحه و مصالحه نمی‌کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =