۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84025045
۰ نفر

برچسب‌ها

انهدام شبکه جعل مدرک تحصیلی در گلستان

گرگان - ایرنا - مدیرکل اداره اطلاعات گلستان از شناسایی و دستگیری اعضای شبکه بزرگ جعل مدرک تحصیلی در این استان شمالی و دیگر استانهای رابط خبر داد.

مدیر کل اطلاعات گلستان امروز چهارشنبه گفت: با همکاری ادارات کل دیگر استانهای مرتبط با این شبکه جعل که ۱۲ استان از جمله تهران را شامل می‌شود،  بزرگترین شبکه جعل مدرک تحصیلی و کلیه عناصر آن از هسته اصلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا صادر کنندگان مدرک، شبکه دلالی و دریافت کنندگان شناسایی و مورد اقدام و ضربه اطلاعاتی قرار گرفتند.
بر اساس گزارش ارسالی اداره کل اطلاعات گلستان به ایرنا مرکز گرگان؛ این شبکه گسترده با جعل مدرک تحصیلی برای استفاده در دستگاههای مختلف و ارسال و تامین مدارک جعلی برای تمامی سطح کشور با گردش مالی چند صد میلیارد ریالی برای عاملان زمینه استخدام، ارتقاء، تمدید به کار، احراز پست حساس و مدیریتی متخلفان و دریافت کنندگان حتی ادامه تحصیل و اقامت در برخی کشورهای خارجی را فراهم کرده است.

به گفته مدیرکل اطلاعات گلستان؛ با اقدام و برخورد صورت گرفته ضمن جلوگیری از ادامه فعالیت این شبکه، تمامی مدارک جعل شده شناسایی و از ادامه روند فعالیت غیر قانونی افراد ذی نفع ممانعت شد.

استان گلستان به مرکزیت گرگان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =