۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۹:۳۴
کد خبر: 85479423
T T
۱۱ نفر

برچسب‌ها

۲ گروه از شکارچیان شرور در پارک ملی بمو شیراز دستگیر شدند 

شیراز-ایرنا-رییس پارک ملی بمو شیراز از دستگیری دو گروه از شکارچیان متخلف شرور و سابقه دار در دو هفته اخیر در پارک ملی بمو شیراز خبر داد و گفت: با استفاده از دوربین های دید در شب محل اختفای این شکارچیان شناسایی شد و در دو عملیات مجزا تعداد زیادی از آنان غافلگیرانه دستگیر شدند.

مهدی محمد جانی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح چگونگی درگیری محیط بانان با شکارچیان در پارک ملی بمو اضافه کرد: از این افراد ۲ کل، یک بز و یک قوچ شکار شده به همراه ادوات و وسایل شکار به دست آمد.

وی با بیان اینکه دوربین های دید در شب به عنوان یکی از ابزارهای ضروری محیط بانی در این عملیات به کار گرفته شد افزود: این فناوری نوین به کمک محیط بانان آمده است و در مناطق تحت مدیریت مورد استفاده قرار می گیرد، این دو گروه شکارچی در بمو به همراه همه ابزارهای شکار دستگیر شدند، شکارچیان سابقه دار با تفنگ جنگی به سمت محیط بانان تیراندازی کردند و درگیری مسلحانه رخ داد و باتیراندازی شکارچیان یکی از آنها نیز جراحت مختصری برداشت که محیط بانان اقدام به انتقال وی به بیمارستان و پس از مداوا ترخیص کردند.

رییس پارک ملی بمو شیراز ادامه داد: به رغم آنکه فصل زاد و ولد حیات وحش است، این افراد بدون توجه به فضل زاد و ولد مبادرت به شکار کرده بودند و محیط بانان در یک عملیات غافلگیرانه و تعقیب و گریز و درگیری های طولانی موفق شدند تعدادی از این شکارچیان را دستگیر کنند.

وی ادامه داد: از این افراد تفنگ سمینوف، اسلحه جنگی ژ۳ و برخی ادوات شکار به دست آمده است، شکارچیان حتی ترازوی دیجیتالی همراه داشتند که شکار را وزن کنند و خارج از پارک به مشتریانی که منتظر آنان هستند بفروشند.

محمد جانی از شهروندان خواست ضمن همکاری با محیط بانان اجازه ندهند خرید و فروش گوشت شکار حیات وحش رونق گیرد، حیات وحش در پارک ملی بمو شیراز امانتی برای حفظ طبیعت و حفظ اقلیم است و نباید به دست افراد سودجو به یغما برود، تاراج این سرمایه های ملی صدمات جبران ناپذیری بر پیکر محیط زیست وارد می کند.

پارک ملی بمو از پارک‌های ملی استان فارس در فاصله ۱۵ کیلومتری شیراز قرار دارد و این پارک نامش را از کوه بمو گرفته ‌است، این پارک حدود ۵۰ سال است که مورد حفاظت قرار گرفته و در جوار شهر زرقان قرار دارد، پارک ملی بمو ۴۸ هزار هکتار وسعت دارد و یکی از مناطق چهارگانه طبیعی در استان فارس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha