۴۶ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به استان مرکزی ابلاغ شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۴۶ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای این استان در سال جاری ابلاغ شد.

«محمدتقی آبایی‌هزاوه» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان این تسهیلات تغییری به نسبت سال گذشته ندارد و بانک‌های تعاون و رفاه کارگران هر کدام به میزان ۲۳ میلیارد ریال به عنوان عاملیت پرداخت آن تعیین شده‌اند.

وی بیان کرد: توزیع شهرستانی تسهیلات مشاغل خانگی استان مرکزی صورت گرفته و مسئولیت این مهم در شهرستان‌ها به فرمانداران واگذار شده تا پس از بررسی تقاضای چهار دستگاه متولی، پرونده متقاضیان به بانک‌های عامل ارسال شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: مجوز اعطای تسهیلات مشاغل خانگی پس از تایید اولیه ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی؛   از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌شود.

آبایی‌هزاوه اظهار داشت: مشاغل خانگی دارای ۳۳۰ رشته در زیرمجموعه‌های صنایع دستی، امور تولید دام و طیور و فعالیت‌های فرهنگی است.

وی تاکید کرد: امید است این استان عملکرد خوبی در جذب تسهیلات مشاغل خانگی داشته باشد و بانک‌های عامل نیز در راستای پرداخت این وام به متقاضیان تلاش مضاعفی به کار گیرند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =