۲۶ خرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83822384
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نگرانی دموکرات‌ها از مصادره انتخابات ۲۰۲۰ به نفع ترامپ

تهران-ایرنا- همزمان با ناآرامی‌ها و افزایش نارضایتی در آمریکا، دموکرات‌ها سرکوب رای‌دهندگان را یکی از نگرانی‌های بزرگ در سلامت انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ ارزیابی می‌کنند که می‌تواند در نهایت به مصادره نتایج انتخابات به نفع دونالد ترامپ تمام شود.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای هیل، دموکرات ها می گویند نشانه های نگران کننده فراوانی در انتخابات مقدماتی اخیر در جورجیا وجود داشته است. در حالی که رای دهندگان در صف های طولانی ایستاده بودند، دستگاه های اخذ آرا دچار اختلال شدند و کارمندان حوزه های رای گیری اغلب در اماکنی با بیشترین جمعیت رای دهنده فاقد تجهیزات کافی برای رفع این مشکل بودند.

یک کارشناس مسائل راهبردی دموکرات ها در این زمینه درباره نگرانی دموکرات ها از سرکوب رای دهندگان در انتخابات سراسری که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا با جو بایدن نامزد دموکرات ها رقابت خواهد کرد، گفت: کمیته ملی جمهوریخواهان براساس یک حکم توافقی چندین سال را صرف سرکوب رای دهندگان اقلیت کرد و اکنون این حکم لغو شده است. ترامپ و جمهوریخواهان علنا از این که می توانند به عقب برگردند و مانع رای دادن مردم شوند، به خود می بالند.

کارشناس مربوطه گفت: این یک نگرانی مشروع است، هرچه قدر رای دهندگان کمتری وجودداشته باشند شانس پیروزی جمهوریخواهان بالا می رود.

بایدن به تازگی در برنامه «دیلی شو» علنا درباره سرکوب رای دهندگان ابراز نگرانی کرد.

وی به مخالفت ترامپ با رای دادن از طریق پست الکترونیکی اشاره کرد و آن را کلاهبرداری توصیف کرد هرچند که خود او اوایل سال جاری میلادی از طریق پست الکترونیک در انتخابات مقدماتی فلوریدا رای داد.

بایدن و برخی دیگر از دموکرات ها نگران آن هستند که ترامپ همچنان سیستم رای گیری با استفاده از پست الکترونیکی را به ویژه در سالی که بیشتر رای دهندگان با توجه به همه گیری کرونا ممکن است از این گزینه استفاده کنند، محکوم کند.

کیلی مک انانی سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید با رد اظهارات بایدن آن را «مسخره» توصیف و بایدن را به اشاعه تئوری توطئه متهم کرد.

کلمی هریس استادیار تاریخ آمریکا در دانشگاه نیویورک گفت انتخابات مقدماتی جورجیا دموکرات ها را دچار تردید کرده است.

او به این حقیقت اشاره کرده که ترامپ در این انتخابات نه تنها بیشترین آرا را در مقایسه با نامزدهای دموکرات کسب کرد بلکه تعداد آرای او در انتخابات مقدماتی سال ۲۰۱۲میلادی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز بیشتر بود.

وی افزود: رای دهندگان آمریکایی آفریقایی تبار در دو منطقه فالتون و دکالب که بیشتری جمعیت سیاه پوست را دارد، «سطح جدیدی از سرکوب رای دهندگان» را تجربه کردند. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می دهد و در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ نیز ۸۷ هزار نفر فرصت رای دادن نداشتند.

این استاد آمریکایی گفت: فقدان نظارت فدرال آنچنان که در ایالت جورجیا رخ داد باید دموکرات ها را عمیقا نگران کند. در واقع اتفاقی که در این ایالت افتاد نشان می دهد که ترامپ و جمهوریخواهان می توانند انتخابات را به نفع خود مصادره کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha