محکومیت جبهه‌النصره، محور رایزنی وزرای امور مذهبی پاکستان و سوریه

اسلام‌آباد- ایرنا- وزرای امور مذهبی و اوقاف پاکستان و سوریه روز جمعه در یک گفت‌ وگوی تلفنی، ضمن محکومیت اقدامات تروریستی عناصر تکفیری از جمله گروه جبهه‌النصره در توهین به مقدسات مسلمانان، بر مراقبت از اماکن اسلامی در برابر اعمال شنیع تروریست‌ها تأکید کردند.

وزارت امور مذهبی پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: "پیر نورالحق قادری" وزیر امور مذهبی این کشور در تماس تلفنی با "محمد عبدالستار السید" وزیر امور مذهبی و اوقاف جمهوری عربی سوریه در جریان اقدامات شنیع عناصر تکفیری از جمله گروه جبهه النصره در هتک حرمت مزار پیامبران، اصحاب نبی مکرم اسلام (ص) و سایر شخصیت‌های مهم مسلمانان در سوریه قرار گرفت.

بنابر این بیانیه، وزیر امور مذهبی سوریه گفت؛ فیلم‌هایی که این روزها با موضوع بی‌حرمتی و تخریب مزار یکی از شخصیت‌های مورد احترام مسلمانان در ادلب بازنشر شده، در حقیقت متعلق به زمان اشغال این منطقه به دست تروریست‌های جبهه النصره است که بعد از آن، نیروهای سوریه موفق به پاکسازی و بازپس‌گیری آن شده بودند.

وی افزود: تروریست‌های جبهه النصره علاوه بر بسیاری از اماکن مقدس اسلامی و مزار اولیای الهی را در مناطق مختلف سوریه تخریب کرده است.

وزیر امور مذهبی دولت سوریه گفت که این کشور بخوبی اندوه و نگرانی مردم پاکستان نسبت به تخریب اماکن مقدس مسلمانان به دست تروریست‌ها را درک کرده و متعهد به مراقبت از این اماکن و بازسازی آن است تا مردم دوباره بتوانند با خیال آسوده از این اماکن مذهبی بازدید کنند.

این روزها تصاویر و فیلم‌هایی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در پاکستان دست به دست می‌چرخد و عوامل پشت این سناریوی جعلی با اشاره به تخریب مزار یکی از شخصیت‌های مورد احترام اهل تسنن در سوریه، سعی در تفرقه میان پیروان فرق اسلامی دارند. 

زمانی که داعش، جبهه النصره و سایر عناصر تکفیری در سوریه و عراق جنایت‌های بزرگ خود را آغاز کردند، یکی از اقدامات اساسی آنان، ویران کردن آثار تاریخی و مذهبی به ویژه تخریب و توهین به آرامگاه اصحاب نبی مکرم اسلام (ص) و شخصیت‌هایی که مورد احترام مسلمانان هستند، در این کشورها بود. 

تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق، نخست ضریح مزارها را تخریب و نبش قبر می‌کردند تا اگر طلا و نقره‌ای مدفون باشد آن را به غارت ببرند و سپس با فریادهای الله اکبر، دیوارهای مسجد و کلیسا را بر سر مزارش، ویران می‌کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha