۱۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84287524
۰ نفر

برچسب‌ها

سفرهای زیارتی از پاکستان به سوریه از سر گرفته شد

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت سوریه در اقدامی جدید برای توسعه روابط مردمی با پاکستان، ازسرگیری سفرهای زائران پاکستانی به دمشق را اعلام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، دولت سوریه بخشنامه مرتبط با ازسرگیری سفرهای زیارتی از مبدأ پاکستان را به دولت این کشور ابلاغ کرد.

وزارت امور مذهبی و ادیان پاکستان نیز روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دمشق با نامه رسمی مبنی بر موافقت با ازسرگیری سفر زائران پاکستان به سوریه را به این وزراتخانه ابلاغ کرده است.

براین اساس، شرکت‌های مستقر در سوریه از جمله شرکت حمل و نقل و گردشگری (Al Karnak) مجاز به هماهنگی برای تهیه روادید برای زائران پاکستانی و مهیا کردن سفر هوایی خواهند بود.

در این بیانیه آمده است: سفرهای زیارتی از پاکستان به مقصد سوریه مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و تهیه مدارک مورد نیاز از جمله گواهی سلامت انجام خواهد شد.

مهرماه سال گذشته سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان (PIA) راه‌اندازی پروازهای مستقیم به دمشق پایتخت سوریه را در دستور کار قرار داد.

اسلام‌آباد یکی از طرفداران حل بحران سوریه از طریق گفت و گو و دیپلماسی است. به رغم فشار برخی قدرت‌های غربی به ویژه کشورهای عرب در خاورمیانه، پاکستان حاضر به تغییر مواضع اصلی خود مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی سوریه و مخالفت با هرگونه طرح علیه دولت مشروع دمشق به رئیس جمهوری بشار اسد، نشده است.

دولت پاکستان طی چند سال اخیر با هر نوع تلاش قدرت‌های منطقه و فرا منطقه‌ای برای تغییر حکومت‌ها از جمله در سوریه مخالفت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha