بی‌حرمتی به اماکن مقدس مسلمانان توطئه صهیونیسم است

اسلام‌آباد - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان روز شنبه اعلام کرد: بی‌حرمتی به امکان مقدس و زیارتگاه‌های اسلامی جنایت شنیعی است که از سوی دشمنان اسلام به ویژه صهیونیسم بین المللی طرح ریزی شده و هدف آن تفرقه میان پیروان فرق اسلامی است که باید نسبت به آن هوشیار بود.

بخش مطبوعاتی سفارت ایران در اسلام‌آباد در واکنش به انتشار برخی اخبار جعلی مبنی بر تخریب زیارتگاه‌های مقدس اهل تسنن در سوریه و سناریوی شیطانی مرتبط دادن آن با جمهوری اسلامی را به شدت تکذیب و آن را قویاً محکوم کرد. 

در بیانیه سفارت ایران آمده است: بدون شک انتشار چنین اخبار جعلی تلاشی برای ایجاد تفرقه میان پیروان فرق اسلامی و برانگیختن احساسات عمومی و لطمه زدن به عواطف مسلمانان بوده و تنها منافع صهیونیسم بین الملل و دشمنان اسلام را تامین می‌کند. 

سفارت ایران در پاکستان تاکید کرد که هرگونه بی‌احترامی به مقبره شخصیت‌های مورد احترام مسلمانان و تخریب اماکن مقدس، جایی در اسلام ندارد و عاملان این جنایت یقیناً هیچ درک درستی از دین آسمانی نداشته و باید در برابر پروردگار پاسخگو باشند. 

در این بیانیه از روزنامه نگاران و اصحاب رسانه خواسته شده است مطابق رسالت و مسئولیت رسانه‌ای خود از انتشار هرگونه شایعه و سناریوی جعلی خودداری کنند. 

این روزها تصاویر و فیلم‌هایی در برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در پاکستان دست به دست می‌چرخد و عوامل پشت این سناریوی جعلی با اشاره تخریب مزار یکی از شخصیت‌های مورد احترام اهل تسنن در سوریه، سعی در تفرقه میان پیروان فرق اسلامی دارند. 

زمانی که داعش و سایر عناصر تکفیری در سوریه و عراق جنایت‌های بزرگ خود را آغاز کردند، یکی از اقدامات اساسی آنان، ویران کردن آثار تاریخی و مذهبی به ویژه تخریب و توهین به آرامگاه اصحاب نبی مکرم اسلام (ص) و شخصیت‌هایی که مورد احترام مسلمانان هستند، در این کشورها بود. 

تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق نخست ضریح مزارها را تخریب و نبش قبر می‌کردند تا اگر طلا و نقره‌ای مدفون باشد آن را به غارت ببرند و سپس با فریادهای الله اکبر، دیوارهای مسجد و کلیسا را بر سر مزارش، ویران می‌کردند. 

مسجد و مقبره حضرت یونس (ع) در موصل، مسجد و مقبره حضرت داود (ع) در حومه حلب و ده ها مسجد و مزار صالحین و صحابه رسول الله (ص) مانند اویس قرنی و عمار یاسر تنها بخشی از لیست بلند بالای اماکن مذهبی است که فقط شامل شیعیان و مسیحیان نمی‌شد و اماکن مقدس اهل سنت را در بر می‌گرفت. فقط در تابستان سال ۲۰۱۴، پلیس به اصطلاح امر به معروف و نهی از منکر تروریست‌های داعش در شهر سنی نشین تکریت عراق، مقبره ۴۰ تن از صحابه رسول الله را که در جنگ‌های خلیفه دوم کشته شده بودند را با خاک یکسان کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha