۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83781985
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرزبانان گلستانی آتش مراتع ترکمنستان را خاموش کردند

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۵۰
کد خبر: 83781985
مرزبانان گلستانی آتش مراتع ترکمنستان را خاموش کردند

گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان گفت که آتش‌سوزی در مراتع و درختچه‌های گز کشور ترکمنستان با همکاری نیروهای مرزبان و مرزنشینان ایرانی مهار شد.

سرهنگ محمدرضا سراوانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه دیروز در اراضی ترکمنستان در نقطه صفر مرزی با جمهوری اسلامی ایران رخ داد که پس از اعلام وقوع حریق توسط نیروهای ایران به مرزبانی کشور همسایه، تلاش برای خاموش کردن آن آغاز شد.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور نیروهای مرزبانی و برخی مرزنشینان ایرانی، امکانات و تجهیزاتی مانند چند دستگاه تراکتور هم برای کمک به مهار آتش سوزی با اجازه طرف ترکمنستانی وارد خاک این کشور شد.

سرهنگ سراوانی گفت: با تلاش چند ساعته نیروهای مرزبانی و مرزنشینان دو کشور، این آتش سوزی مهار و از ورود دامنه آن به مراتع نقطه صفر مرزی جمهوری اسلامی ایران جلوگیری گردید.

وی گفت: این حریق به بیش از یک هکتار اراضی مرتعی و درختچه‌های گز منطقه صفر مرزی کشور همسایه خسارت وارد کرد.

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان همچنین گفت که با هوشیاری نیروهای مرزبانی از خروج سه مرزنشین روستای داشلی برون گنبدکاووس که همراه با دام‌های خود قصد تعلیف در مراتع ترکمنستان را داشتند، جلوگیری شد.

فرماندهان مرزبانی ایران و ترکمنستان پارسال تفاهم کردند تا مرزبانان دو کشور آتش سوزی های احتمالی را با برافراشتن پرچم در روز و نوردهی چراغ در شب به یکدیگر اعلام کرده و برای اطفای کانون آتش اقدامات لازم را انجام دهند.

هنگ مرزی اترک گلستان، مسوولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را در محدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع در شرق گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha