۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83779171
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

تولید دانش‌بنیان اولویت آذربایجان‌شرقی است

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۴:۱۲
کد خبر: 83779171
تولید دانش‌بنیان اولویت آذربایجان‌شرقی است

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: افزایش تولید دانش‌بنیان و صادرات‌محور، مهم‌ترین اولویت و برنامه استان برای سال جهش تولید است.

علی جهانگیری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز (سیمکات)، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ به نام جهش تولید از سوی رهبر انقلاب، اظهار کرد: برنامه استانداری آذربایجان شرقی برای تحقق این شعار این است که بخش خصوصی و واحدهای تولیدی را برای اجرای طرح‌های توسعه و افزایش ظرفیت تولید، تشویق و حمایت کنیم.
وی افزود: مشکلات واحدهای راکد و نیمه‌فعال را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا این واحدها بتوانند با بیشترین ظرفیت فعالیت کنند.
جهانگیری تأکید کرد: جهش تولید باید مبتنی بر تولید دانش‌بنیان و صادرات‌محور باشد و این موضوع به طور جدی مورد توجه مدیریت ارشد استان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فعالیت‌های شرکت سیمکات، گفت: این شرکت یکی از شرکت‌هایی است که امسال، ۱۰۰درصد افزایش تولید خواهد داشت و ظرفیت صادراتی آن نیز از ۶ میلیون دلار سال گذشته به ۱۵ میلیون دلار خواهد رسید.

جهانگیری افزود: این شرکت کارهای فناورانه خوبی انجام داده است که یکی از آنها، تولید سیم مورد نیاز برای واحدهای تولید ماسک است و هم‌اکنون روزانه برای ۲.۵ میلیون عدد ماسک سیم تولید می‌کند.

به گزارش ایرنا، شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز (سیمکات) تولیدکننده انواع سیم، کابل، مفتول و هادی‌های هوایی است که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، محصولات آن به چندین کشور نیز صادر می‌شود.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha