نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افتتاح شد

تبریز- ایرنا- نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا با حضور استاندار آذربایجان‎شرقی، رییس دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه تبریز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، در آیین افتتاح این نمایشگاه مسوولان شرکت ها و مخترعان گزارش اجمالی درخصوص نحوه عملکرد و کارآیی دستگاه های ابداعی، توانمندی ها و پتانسیل شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با شیوع کرونا ارایه کردند.

استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از عملکرد دانشگاه ها و مراکز نوآوری در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه مقابله با شیوع کرونا گفت: سرمایه گذاری هایی که در سال های گذشته در عرصه ایجاد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد صورت گرفته خوشبختانه امروز در حال ثمردهی به جامعه هستند.

محمدرضا پورمحمدی با تاکید بر آمادگی برای تامین مواد اولیه و منابع مالی شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با کرونا از محل اعتبارات استانی افزود: با توجه به نیاز کشور و استان به محصولات مختلف مقابله با کرونا آماده تامین مواد اولیه و منابع مالی برای تولید انبوه این اختراعات هستیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از این ابداعات برای اولین بار در سطح کشور صورت گرفته است، افزود: برای معرفی این محصولات به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولید و استفاده در سطح ملی آمادگی داریم و بزودی از طریق کمیته علمی ستاد استانی مبارزه با کرونا پی گیر امور خواهیم شد.

رییس مرکز رشد و فناوری دانشگاه با اشاره به عرضه ۲۱ محصول دانش بنیان توسط ۱۰ شرکت در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: تعداد ۵ محصول با اخذ مجوزهای مورد نیاز به مرحله تولید انبوه رسیده اند و مابقی محصولات برای تولید انبوه در مرحله اخذ مجوزهای لازم هستند.

علی پور زیاد با اشاره به کیفیت مطلوب و رقابت پذیری این محصولات با نمونه های مشابه گفت: اکثر این محصولات در عین حال که قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند از نظر قیمت بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر هستند و این امر علاوه بربهبود وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی موجب صرفه جوئی ارزی و اقتصادی می شود.

 به گزارش ایرنا، دستگاه ضدعفونی کننده به روش مه پاشی (ULV)، نرم افزار آزمایشگاه مجازی، پد الکترونیکی مخصوص آموزش مجازی، کیت اختصاصی تشخیص کرونا با تکنولوژی QRT- PCR، تهیه محلولهای ضدعفونی دست و سطوح با انواع متد و برپایه های نانو و بدون الکل، لباس کارایزوله ضد ویروس کرونا با ساختار پلاستیکی، دستگاه تصفیه هوا از مهمترین محصولات عرضه شده در این نمایشگاه هستند.

در حاشیه این نمایشگاه، سایر فعالیت های دانشگاه تبریز در حوزه مقابله با کرونا از جمله کتابی تحت عنوان "کرونا: بینش های اجتماعی- فرهنگی و روانشناختی"، چند طرح پژوهشی مهم در رشته های مختلف علوم زیستی، علوم اجتماعی و روانشناسی، جغرافیا و علوم ورزشی در زمینه کرونا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 تشکیل کمیته های علمی مختلف در زمینه مقابله با کرونا و عوارض آن، حضور مستمر و فعال اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در کمیته های مختلف استانی مقابله با کرونا و همچنین ارایه خدمات مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی از دیگر فعالیتهای علمی و پژوهشی  دانشگاه تبریز برای مقابله با شیوع کرونا است.

این نمایشگاه  از امروز به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =