۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83776583
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گردشگری در کاخ ریاست جمهوری هدیه روز کودک در کره جنوبی

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۶:۴۰
کد خبر: 83776583
گردشگری در کاخ ریاست جمهوری هدیه روز کودک در کره جنوبی

پکن-ایرنا- «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی به مناسبت روز کودک در این کشور، از کودکان خواست با استفاده از فضای مجازی در کاخ ریاست جمهوری به گردش بپردازند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، پیشنهاد ابتکاری روز سه شنبه رییس جمهور به این دلیل ارایه شده است که کودکان در معرض ابتلای احتمالی به کرونا قرار نگیرند.

افزون بر این، همه ساله در چنین روزی در کره جنوبی کودکان می توانند روی چمن های کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی که کاخ آبی رنگ نامیده می شود گردش کنند.

رییس جمهوری و همسر وی نیز از طریق فضای مجازی با کودکان همراه شده و توضیحاتی را درباره این محل به آنها می دهند و آنان را با نقاط مختل کاخ آشنا می کنند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در کره جنوبی این اقدام ابتکاری را مورد توجه قرار داده و از هر تلاشی برای مقابله با شیوع دوباره کرونا در کشور استقبال کرده است.

رییس جمهوری کره جنوبی در پیامی برای کودکان سراسر کشور از صبوری و حمایت های آنها تشکر کرد و همه را قهرمان نامید و از اینکه در این دوران سخت در خانه مانده اند، تقدیر کرد.

همسر رییس جمهوری کره جنوبی نیز در پیام خود از کودکان خواست به شستن دست ها و ماسک زدن همچون گذشته ادامه دهند.  

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در کره جنوبی در بیانیه امروز خود آورده است که برای دومین روز متوالی هیچ کسی در داخل کشور به کرونا مبتلا نشده، اما سه مورد وارداتی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha