رییس جمهور کره جنوبی: همه گیری کرونا بزودی پایان می یابد

پکن-ایرنا- "مون جایه این" رییس جمهور کره جنوبی گفت: همه گیری ویروس کرونا بزودی پایان می یابد و محور کار باید بر بازگشت اقتصاد به مدار رشد سالم و پایدار متمرکز شود.

به گزارش امروز (پنجشنبه) خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، جایه این در نشستی با شماری از صاحبان شرکت های بزرگ تجاری این کشور افزود: اطمینان داشته باشید که همه گیری کرونا بزودی تحت کنترل قرار می گیرد.

وی با اشاره به آثار مخرب این ویروس به چرخه های اقتصادی و تجاری و صنعتی کره جنوبی و دیگر کشورها، گفت: اولویت کاری ما اهتمام به احیای اقتصاد در مسیر رشد پایدار است.

مون خاطر نشان کرد که این ویروس در کره جنوبی به طور کامل و در آینده نزدیک مهار می شود و تدابیر قرنطینه و مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری نتایج موثری داشته است.

رییس جمهور کره جنوبی از نهادهای ذی ربط خواست تا تدابیر قرنطینه را تا پایان عمر کرونا حفظ و اجرا کنند و افزود: متاسفانه کووید ۱۹ ( ویروس کرونا ) بدجوری گریبان اقتصاد کره جنوبی را گرفت و تاثیرات مخربی برای ما داشت، اما دولت و چرخه های اقتصادی با مشارکت یکدیگر از این دوره گذر خواهند کرد.

وی تاکید کرد که در این شرایط سخت دولت کره جنوبی شرکت های خصوصی و مردم را به حال خود رها نخواهد کرد و در زمینه تامین تسهیلات مالی به آنها مساعدت خواهد نمود.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرده که در روزهای اخیر هیچ فردی در این کشور به کرونا مبتلا نشده و همچنان شمار مبتلایان ۲۸ نفر می باشد که ۷ نفر آنها درمان شده اند و وضعیت بیماران دیگر با ثبات است و بزودی شمار بیشتری از بیمارستان مرخص خواهند شد.

این مرکز همچنین افزوده است که هزاران نفر تحت آزمایش های تشخیص کرونا قرار گرفته اند و برای این منظور تاکنون ۸۵۰ هزار دلار هزینه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =