۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۴۴
کد خبر: 83757652
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت بر نیات واقفین از وظائف اصلی سازمان اوقاف است

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۴۴
کد خبر: 83757652
نظارت بر نیات واقفین از وظائف اصلی سازمان اوقاف است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حفظ عین، نظارت بر نیات واقفین و ارتقای بهره‌وری را سه وظیفه مهم امناء موقوفات عنوان کرد و گفت: امنا باید تک‌تک رقبات را بازدید کنند.

به گزارش روز دوشنبه سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ویدیوکنفرانسی با حضور مدیران کل و  امناء موقوفات استان‌های کرمانشاه، اصفهان، زنجان، مازندران و آذربایجان غربی گفت: امین، ‌ ظرفیت قانونی است و قانون‌گذار نصب امین را با دقت نظر برای اداره شئون موقوفات، کمک به جریان حفظ عین، افزایش نظارت بر نیات واقفین تحت نظر ادارات کل اوقاف استان‌ها مجاز دانسته است.

وی با تاکید بر این‌که حفظ عین، افزایش منافع و ارتقای بهره‌وری و عمل به نیت واقف از وظایف مهم امناء موقوفات است؛ افزود: در راستای حفظ عین، امناء اجازه فروش زمین یا ملکی را ندارند، مگر در موارد خاص و تبدیل به احسن که آن هم به کمیسیون مربوطه ارجاع داده می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف کشور همچنین اظهار کرد: در استان‌ها باید گام‌های اولویت‌دار برداشته شود؛ امناء تک‌تک رقبات موقوفات را بازدید کنند و برای افزایش بهره‌وری و منافع موقوفات تخصص لازم به کار گرفته شود.

در ادامه جلسه هریک از امناء ضمن معرفی و ارائه سابقه خود به رئیس سازمان به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.

از زمان مسئولیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی خاموشی در سازمان اوقاف، موضوع واگذاری اداره موقوفات عام فاقد متولی به امین با نظارت ادارات کل اوقاف در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha