۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۸:۵۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83714194
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پزشک چینی: ۲۸ روز بدون ابتلا جدید به معنای پایان کرونا است

پکن- ایرنا- «لی لانجون» متخصص بیماری های همه گیر در چین می گوید که یکی از علایم پایان کرونا در کشور این است که تا ۲۸ روز هیچ مورد جدیدی از ابتلا شناسایی و گزارش نشود.

به گزارش ایرنا، لی روز سه شنبه در گفت و گو با روزنامه گلوبال تایمز چین افزود: برای اینکه اطمینان حاصل کنیم دوره کرونا در چین به پایان رسیده است برخی از شرایط باید محقق شود که اولین شرط این است تا ۲۸ روز هیچ موردی از بیماری نباید در کشور وجود داشته باشد شرط دوم این است که تمامی کسانی که تا قبل از این به کرونا مبتلا شده اند باید در بیمارستان ها بستری شده باشند.

همزمان کمیسیون بهداشت ملی چین در بیانیه ای آورده که این کشور دوره اوج شیوع کرونا را پشت سر گذاشته و شمار مبتلایان در استان هوبی و شهر ووهان مرکز آن که اولین کانون شیوع بیماری است، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

لی گفت: خوشبینی ها برای پایان دوران کرونا بسیار زیاد شده است امیدواری اصلی ما این است تا پایان ماه مارس امسال دیگر موردی از ابتلا به ویروس در کشور اعلام نشود.

او با اشاره به اینکه بسیاری خوشبین هستند که همه گیری کرونا در مسیر پایانی است، گفت: آمارها شرایط مطلوبی را در کشور نشان می دهد و باید  امیدوار باشیم که بتدریج دیگر موردی از ابتلا گزارش نشود.

در استان هوبی کانون شیوع بیماری بتدریج کسب و کار در حال شروع است و در استان های دیگر نیز تولید از سرگرفته شده است در منطقه ماکائو در جنوب و در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین نیز برنامه بازگشایی مدارس اعلام شده است.

پزشکان و متخصصان در چین گفته اند که نباید شتابزدگی کرد اما اکنون یکی از محورهای کاری تمرکز بر روی مسافرانی است که از خارج وارد چین می شوند بسیاری از موارد اخیر ابتلا به کرونا در چین مسافران ورودی به کشور هستند.

«یانگ جانچو» از پزشکان شهر ووهان می گوید: بتدریج باید کار و زندگی عادی مردم در سایر نقاط از سرگرفته شود ولی در مورد ووهان کانون شیوع بیماری باید صبوری بیشتری کرد.

او افزود: هزاران نفر در بیش از ۱۴۰ کشور و منطقه جهان به کرونا مبتلا شده اند و باید برای جلوگیری از بازگشت کرونا به کشور تدابیری اندیشیده شود.

«جونگ نانشان» از برجسته ترین کارشناسان و پزشکان چینی می گوید: همه گیری کرونا در جهان که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است احتمالا تا ماه ژوئن خاتمه یابد اما این زمان بر اساس تدابیر و اقدامات هر کشوری می تواند تغییر کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha