۲۰ اسفند ۱۳۹۸، ۹:۱۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83708061
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چین یک ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد

۲۰ اسفند ۱۳۹۸، ۹:۱۲
کد خبر: 83708061
چین یک ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد

پکن- ایرنا- چین در کشاکش مبارزه با ویروس کرونا، پنجاه و چهارمین ماهواره ناوبری متعلق به سامانه ناوبری «بیِ دوئو» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

به گزارش ایرنا این ماهواره که شب گذشته پرتاب شد به وسیله موشک حامل «لانگ مارچ ۳T» در مرکز پرتاب ماهواره شی چانگ چین با موفقیت پرتاب شد.

پنجاه و چهارمین ماهواره سامانه ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو»، از ماهواره هایی با بیشترین عملکرد، بزرگ ترین اندازه و طولانی ترین عمر در سامانه ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو-۳» محسوب می شود.

طبق برنامه تعیین شده، در ماه مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) یک ماهواره مدار زمین ثابت نیز پرتاب می شود تا به این ترتیب کل ماهواره های متعلق به سامانه جهانی ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو» پرتاب شود.

سامانه «بیِ دوئو» سامانه ناوبری ماهواره ای است که به طور مستقل توسط چین ساخته شده و با سامانه های ناوبری «جی پی اس» آمریکا، گلوناس روسیه و گالیله اروپا تفاوت دارد.

سامانه «بیِ دوئو» ویژگی منحصر بفرد خود را دارد و با استفاده از سه ماهواره در مدار یک صورت فلکی ناوبری ترکیبی را تشکیل داده است که ضمن پوشش جهانی، خدمات موقعیت یابی و ناوبری با دقت بیشتر را نیز ارایه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha