۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83704884
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرعت انتقال کرونا در مازندران کاهش یافت

۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۱۰
کد خبر: 83704884
 سرعت انتقال کرونا در مازندران کاهش یافت

ساری-ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که سرعت انتقال کرونا در این استان با رعایت برنامه‌های مقابله‌ای و پیشگیرانه کاهش یافته است.

دکتر حامد روحانی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حالی که روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا سرعت انتقال از یک نفر به چهار نفر بود، این سرعت در حال حاضر از یک نفر به زیر سه نفر یعنی ۲.۸ نفر رسیده است.
وی توضیح داد : همراهی مردم با ستاد مقابله با کرونا استان مازندران می تواند این سرعت را همچنان کاهش دهد و با این برنامه ها ما کرونا را شکست خواهیم داد و از گسترش آن جلوگیری می شود.
روحانی زاده گفت : در استان مازندران برای کاهش مراجعه  حضوری بیماران مشکوک به کرونا به مراکز درمانی ریفرال، سامانه خودارزیابی به نشانی corona.mazums.ac.ir  راه اندازی شد و با لینک این سامانه با پزشکان خانواده افراد تحت پوشش به پزشکان خانواده و یا بهروزان روستایی معرفی می شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افراد خواست تا دستورالعمل های مقابله با کرونا استان را جدی بگیرند و صرفا برای کارهای ضروری از منزل خارج شوند تا با کمک مردم و تلاش درمانگران حوزه سلامت این ویروس ریشه کن شود.

وی گفت : براساس آخرین آمار در این استان ۳۰۱ نفر ابتلایشان به ویروس کرونا مثبت اعلام شده و تاکنون نیز  حدود ۲۰۰ نفر از بیماران مشکوک پس از بهبودی از بیمارستان ها و مراکز درمانی مرخص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمار جان باختگان ویروس کرونا در استان را طبق آخرین آمار ۱۷ نفر اعلام کرد.
دکتر روحانی زاده اظهار داشت : هم اکنون حدود ۶۶۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در مراکز ریفرال استان مازندران تحت درمان قرار دارند.
نخستین بار ویروس کرونا در مازندران ۳۰ بهمن ماه سال جاری با شناسایی دو بیمار مشکوک به این ویروس در دانشگاه بابل  رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha