محور ارومیه - سرو نیمه نخست سال آینده زیر بار ترافیک می‌رود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه محور ۵۱ کیلومتری ارومیه - سرو نیمه اول سال آینده به طور کامل زیر بار ترافیک می‌رود، گفت: با اتمام این محور به عنوان یکی از جاده‌های مهم آنتنی استان شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود.

سید محسن حمزه‌لو عصر روز یکشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی قطعه پایانی محور ارومیه - سرو افزود: قطعه پایانی محور ارومیه سرو به طول ۸.۵ کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.
وی با اشاره به نخستین طرح خیران راهسازی کشور نیز افزود: این طرح به طول ۱.۵ کیلومتر و  چهار میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار توسط «ادیک مجنونیانس» خیر راهساز استان احداث می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یک چهارم پایانه‌های کشور در آذربایجان‌غربی قرار دارد، اظهار داشت: توسعه و تامین زیرساخت‌های لازم برای پایانه‌های مرزی در راستای توسعه پایدار و گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه امری مهم و ضروری است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بر این اساس در جهت افزایش حجم مبادلات کالا با کشور ترکیه و نقش‌آفرینی جدی آذربایجان‌غربی در این مسئله تکمیل محور ترانزیتی ارومیه - سرو در دستور کار قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از پروژه‌های آغاز شده، نیمه اول سال بعد شاهد اتمام کامل این محور مهم باشیم.
حمزه‌لو ادامه داد: اگر بخواهیم به توسعه پایدار دست یابیم چاره‌ای جز تقویت و تکمیل محورهای ترانزیتی و آنتنی چون ارومیه - سرو، نقده - تمرچین و خوی به رازی و ماکو بازرگان نداریم.
وی ادامه داد: تکمیل طرح احداث بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو با توجه به اهمیت این محور در دسترسی به پایانه مرزی سرو و حمل‌ونقل بین‌المللی جزء برنامه‌های اولویت‌دار اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان به شمار می‌رود.
وی تاکید کرد: توسعه مبادلات اقتصادی کشورهای ایران و ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای از مهم‌ترین تاثیرهای اجرای این طرح است.
مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: این بزرگراه به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود و نقش این بزرگراه در ترانزیت خارجی و اتصال مرکز کشور از طریق آزادراه تهران – تبریز – بزرگراه شهید کلانتری به گمرک سرو موجب شده‌است تا اتمام این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.
حمزه‌لو بیان کرد: کاهش مسافت، ارتقای سطح ترانزیت بار و مسافر و اهمیت اقتصادی این بزرگراه از مزیت‌های افتتاح آن است.
عملیات احداث و بهسازی بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو از دهه ۸۰ شروع شده بود که با توجه ویژه دولت تدبیر و امید و توسعه راه‌های ارتباطی اتمام این طرح با جدیت پیگیری می‌شود.
آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha