بهره‌گیری از توان رسانه‌ای ایرنا، اولویت راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بهره‌گیری از توان رسانه‌ای ایرنا، اولویت این اداره کل در اطلاع رسانی طرح‌های ملی و فاخر این نهاد است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز پنجشنبه در دیدار با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، افزود: در آینده از این ظرفیت برای ایجاد آگاهی عمومی در خصوص فعالیت های این اداره کل استفاده می کنیم تا زمینه شناخت بیش از پیش مردم در خصوص طرح های فاخر این نهاد فراهم شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه زمان‌بندی شده، پیشبرد طرح‌های ساخت و توسعه راه‌های استان ۱۲۴ کیلومتر از طرح بزرگراهی و راه‌های اصلی این استان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای بهره‌برداری از این ۱۲۴ کیلومتر مسیر ارتباطی، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

حمزه‌لو با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه راه‌های ایمن در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار، بیان کرد: تکمیل این حجم طرح ساخت و توسعه راه‌ها در این بازه زمانی بی‌سابقه است و مجموعه راه‌وشهرسازی استان از ظرفیت‌ مالی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و خیّران راهسازی استفاده می‌کند تا عرصه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای منطقه متحول شود.

وی گفت: بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل‌ونقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود.

وی با اشاره به طرح‌های مسکن ملی در آذربایجان‌غربی بیان کرد: برای این استان ۲۱ هزار واحد مسکن ملی در نظر گرفته شده که ۶۰ درصد اراضی مورد نیاز برای این مساکن تهیه شده است.

وی تاکید کرد: همچنین تا پایان شهریور امسال جشن اتمام مساکن مهر در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا،  ۱۷ مرداد "روز خبرنگار" سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی است که به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.

پیش‌بینی‌ می‌شود، امسال شاخص توسعه راه‌های آذربایجان‌غریی جهش چشم‌گیری داشته باشد.

آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =