۱۵ دی ۱۳۹۸، ۹:۵۵
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83619691
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تبعات ترور سردار سلیمانی بر اقتصاد شرق آسیا

۱۵ دی ۱۳۹۸، ۹:۵۵
کد خبر: 83619691
تبعات ترور سردار سلیمانی بر اقتصاد شرق آسیا

پکن- ایرنا- یک کارشناس بازار بورس و اوراق بهادار کره جنوبی گفت که ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط آمریکا، ضمن تاثیر بر اقتصاد شرق آسیا از جمله کاهش ارزش سهام در بورس کره جنوبی، سرمایه گذاران و سهامداران این کشور را نیز بشدت نگران کرده است.

«هان دایه هون» روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی خاطر نشان کرد که ترور سردار شهید سلیمانی تاثیرات منطقه ای و بین المللی داشته و بازارهای اوراق بهادار را در کشورهای مختلف از جمله شرق آسیا و کره جنوبی تحت تاثیر منفی قرار داده و باعث کاهش و سقوط ارزش سهام شده است.

این کارشناس کره جنوبی با بیان اینکه کشورش به طور دقیق اوضاع را تحت نظارت دارد تصریح کرد روزهای آینده بسیار سرنوشت ساز است و متغیرهای زیادی در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه این اقدام آمریکا باعث شده است تا یک بار دیگر تنش ها در منطقه خاورمیانه به اوج برسد افزود: ایران احتمال دارد این حمله را تلافی کند.

هان افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا را تحولی بسیار منفی توصیف کرد و گفت که این روند، تاثیرات بسیار فراوانی بر کشورهای دیگر دنیا خواهد داشت.

این کارشناس کره جنوبی تاکید کرد تحولاتی که در آینده رخ می دهد مانند مسایل خاورمیانه، اوضاع کره شمالی و تنش های فزاینده میان ایران و آمریکا بر روی کره جنوبی به ویژه بازار بورس این کشور تاثیرات فراوانی دارد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha