نشست دوساعته با دولت کلمبیا معترضان را راضی نکرد

تهران- ایرنا- پس از آنکه مذاکرات دولت کلمبیا و معترضان بدون دستیابی به نتیجه ملموسی پایان یافت، سران جنبش‌ اعتراضی وعده دادند به تظاهرات ضد دولتی و اعتصاب سراسری خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «دیوگنس اورخوئلا» رییس «اتحادیه مرکزی کارگران» روز سه‌شنبه به وقت محلی پس از دیداری دوساعته با «ایوان دوکه» رییس جمهوری کلمبیا، گفت: این تظاهرات و اعتصاب، روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد یافت.
به گفته اورخوئلا، اعتراضات به شکل کوبیدن ظروف به یکدیگر و همچنین روشن کردن شمع به یاد قربانیان تظاهرات ادامه می‌یابد.
جلسه دولت کلمبیا با سران «کمیته ملی اعتصاب» که اتحادیه مرکزی کارگران نیز بخشی از آن است، با هدف مقابله با فساد، نابرابری اقتصادی و سایر مشکلات کشور از روز یکشنبه آغاز شده است.
کمیته ملی اعتصاب همچنین شامل گروه‌های دانشجویی، احزاب اپوزیسیون، بومیان و اتحادیه‌های صنفی است. سازمان‌های اصلی کارگری، کشاورزی و دانشجویی، سیاست‌های نئولیبرال دولت کلمبیا را رد کرده‌اند.
از جمله مطالبات معترضان، سرکوب جدی قاچاق مواد مخدر، کاهش خشونت‌ها، بهبود شرایط بازار کار و احیای امتیازهای بازنشستگی بوده است.
دولت این کشور به دنبال «کاهش بودجه مستمری‌بگیران، افزایش سن بازنشستگی و به خدمت گرفتن افراد جوان با کمتر از میانگین دستمزدها» است که این طرح‌ها با مخالفت شدید معترضان مواجه شده است.
تظاهراتی که از چند روز پیش آغاز شده، تاکنون چهار کشته و حدود ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =