پیشنهاد دولت کلمبیا برای دیدار با رهبران معترضان

تهران- ایرنا- دولت کلمبیا آمادگی خود را برای دیدار با رهبران معترضان ضد دولتی اعلام کرد و از آنها خواست تا برنامه تظاهرات سراسری چهارشنبه (فردا) را لغو کنند.

به گزارش بامداد سه‌شنبه رویترز، «دیگو مولانو» مأمور دولت برای مذاکره با معترضان به خبرنگاران گفت: ما آماده‌ایم بعدازظهر امروز یا فردا با آنها دیدار کنیم.
تظاهرات ضددولتی در کلمبیا از ۱۲ روز پیش آغاز شده و هزاران نفر به این جنبش اعتراضی پیوسته‌اند. کلمبیا چهارمین اقتصادی بزرگ آمریکای لاتین به شمار می‌آید اما نابرابری اقتصادی و اجتماعی در آن شدید است.
«کمیته ملی اعتراضات» که متشکل از اتحادیه‌ های صنفی، دانشجویان و دانش‌ آموزان، اساتید دانشگاه و گروه‌های بومی است، جمعه گذشته در نامه سرگشاده‌ای از دولت خواست تا وارد «گفت‌ وگویی فراگیر، دموکراتیک و مؤثر» شود.
این کمیته اما اعلام کرد که همچنان به اعتراض‌ها علیه دولت «ایوان دوکه» رییس جمهوری کلمبیا ادامه خواهد داد.
مولانو درخواست کرد تا تظاهراتی که برای چهارشنبه برنامه‌ ریزی شده است لغو شود تا فعالیت‌ های اقتصادی در آغاز سال نو میلادی تحت تأثیر قرار نگیرد.
معترضان تاکنون به این درخواست واکنشی نشان نداده‌اند. آنها پیش تر فهرستی از ۱۳ مورد درخواست خود را به دولت ارائه کرده بودند. یکی از این درخواست‌ ها، انصراف دولت از اجرای اصلاحات مالیاتی است.
آنها همچنین خواستار پایبندی کامل دولت کلمبیا به توافق نامه صلح سال ۲۰۱۶ میلادی با شورشیان فارک و انحلال پلیس ضدشورش شده‌اند.
دوکه با بخشی از این درخواست‌ ها از جمله لغو بسته اصلاحات مالیاتی موافقت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =