۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83569582
۰ نفر

برچسب‌ها

مذاکره رئیس‌جمهور کلمبیا با رهبران مخالف دولت

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری کلمبیا که به دلیل اعتراض‌های ضددولتی اخیر تحت فشار بوده همچنان در حال تلاش برای پایان دادن به این اعتراض‌هاست و در این راستا قرار است امروز(سه‌شنبه) با رهبران معترضان دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام دولتی کلمبیا اعلام کرد که ایوان دوکه رئیس جمهوری این کشور پنج روز پس از اعتراض های ضددولتی با نمایندگان معترضان و سازمان دهندگان اعتصاب های اخیر دیدار می‌کند.

دفتر ریاست‌جمهوری کلمبیا روز گذشته اعلام کرده بود که "مذاکره ملی" در این کشور با هدف کاهش تنش‌ها به دنبال تظاهرات ضددولتی اخیر معترضان آغاز شده است.

از جمله مطالبات معترضان سرکوب جدی قاچاق مواد مخدر، کاهش خشونت ها، بهبود شراط بازار کار و ترمیم امتیازهای بازنشستگی بوده است. سازمان‌های اصلی کارگری، کشاورزی و دانشجویی، سیاست‌های نئولیبرال دولت کلمبیا را رد کرده‌اند. دولت این کشور به دنبال «کاهش بودجه مستمری‌بگیری، افزایش سن بازنشستگی و به خدمت گرفتن افراد جوان با کمتر از میانگین دستمزدها» بوده است.

ایوان دوکه پیشتر اعلام کرده بود که تحت مذاکره ملی برای حل‌وفصل اعتراض ها، با وزرای دارایی، کار و تجارت و همچنین نمایندگانی از بنگاههای تجاری و اتحادیه های کارگری دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

اعتراض های اخیر کلمبیا چهار کشته و حدود ۵۰۰ زخمی برجای گذاشت. این اعتراض ها از پنجشنبه گذشته همزمان با ناآرامی‌ها در چند کشور آمریکای لاتین آغاز شد. براساس گزارش ها محبوبیت ایوان دوکه به پایین ترین میزان از زمان حضورش در سمت ریاست جمهوری رسیده است.

از سوی دیگر هزاران شهروند کلمبیایی روز گذشته در اعتراض سازماندهی شده توسط اتحادیه مرکزی کارگران همزمان با راهپیمایی روز بین المللی پایان خشونت علیه زنان شرکت کردند.

در همین حال دولت کلمبیا اعلام کرد در حال اخراج ۵۹ شهروند ونزوئلایی که در اعتراض های خیابانی شرکت کرده بودند، است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار جهان