۱۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83539823
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حمایت رئیس‌جمهوری جدید آرژانتین از مورالس

تهران - ایرنا - رئیس‌ جمهوری جدید آرژانتین ضمن انتقاد از مخالفان در بولیوی، از «اوو مورالس» رییس جمهوری این کشور حمایت کرد.

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، «آلبرتو فرناندز» رئیس جمهوری جدید آرژانتین که پس از پیروزی در انتخابات در آستانه تصدی این سمت قرار دارد، روز گذشته(شنبه) ضمن انتقاد از عدم به رسمیت شناختن پیروزی اوو مورالس در انتخابات بولیوی توسط مخالفان، این اقدام را «بی‌عدالتی بزرگ» خواند و گفت که برای مورالس احترام زیادی قائل است.

آلبرتو فرناندز ۲۷ اکتبر (۵ آبان) در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین با کسب ۴۸ درصد آرا به پیروزی رسید.

وی اعلام کرد که مورالس یک رئیس جمهور بزرگ بوده و احترام زیادی برای عملکرد و مدیریت وی در بولیوی قائل است.

رئیس‌جمهوری جدید آرژانتین همچنین از ارائه پیشنهاد سازمان کشورهای قاره آمریکا برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در بولیوی ابراز نارضایتی کرد.

فرناندز از جامعه جهانی خواست که پیروزی مورالس را در انتخابات ریاست جمهوری اخیر بولیوی به رسمیت بشناسند و اینکه به عقیده وی، مورالس تنها رهبر در بولیوی است که ساختار اقتصادی این کشور را ارتقا قرار داده است.

نتایج نهایی انتخابات بولیوی نشان داده که مورالس ۴۷.۰۸ آرا و «کارلوس مسا» رقیب وی ۳۶.۵۱ درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری بدست آورده اند که بدین ترتیب مورالس توانست اختلاف ۱۰ درصدی را برای پیروزی در همان دور اول بدست بیاورد.

به دنبال اعلام نتایج نهایی انتخابات، مخالفان اعلام کردند که به این نتایج معترض هستند و دست به اعتراض های خشونت آمیز زدند.

این در حالیست که اوو مورالس از تمامی گروهها و مردم خواست تا زمان تکمیل بازبینی نتایج انتخابات توسط سازمان کشورهای قاره آمریکا صبور باشند و دست به اقدامات خشونت آمیز نزنند.

اوو مورالس ۶۰ ساله برای حدود ۱۳ سال به عنوان رئیس جمهوری بولیوی فعالیت داشته و طی این دوران اقدامات خوبی در عرصه اقتصادی و اجتماعی بولیوی از جمله ثبات اقتصادی، کاهش فقر، حرکت به سوی صنعتی شدن و فاصله طبقاتی انجام داده که منجر به افزایش محبوبیت وی شده است.

۱۰۷۱

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha