۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1768
کد خبر: 83478848
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاد اجرایی فرمان امام هفته‌ای دو هزار شغل ایجاد می‌کند

تهران- ایرنا- رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه هفت هزار روستا را تبدیل به کارگاه کردیم، گفت: اولویت اصلی ستاد را رونق تولید و اشتغال قرار دادیم و این ستاد هفته ای دو هزار شغل ایجاد می کند.

 محمد مخبر روز سه شنبه در مراسم افتتاح  هم زمان ۱۲۰ مدرسه در مناطق محروم با بیان اینکه متناسب با نامگذری سال توسط رهبری اقدامات خود را متمرکز کردیم، گفت: برای ایجاد شغل و تولید هفت هزار روستا را تبدیل به کارگاه کردیم و هفته ای دو هزار شغل ایجاد می کنیم.
وی ادامه داد: برای سه سال آینده محوریت اقدامات بنیاد تولید و اشتغال توسط مردم برای جلوگیری از واردات، صرفه جویی ارزی و توسعه صادرات است.

مخبر اظهار داشت: ۱۲۰ مدرسه برکت با ۷۰۴ کلاس درس در روستاها و مناطق محروم کشور، به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین در این مراسم ۲۵۰ هزار بسته کیف و نوشت‌افزار برای توزیع میان دانش‌آموزان مناطق محروم ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۲۰ مدرسه برکت را از طریق بنیاد برکت، در راستای نهضت مدرسه‌سازی، به منظور توسعه فضاهای آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته احداث کرده است.

مخبر با اشاره به اینکه ۱۴۰۰ میلیارد ریال برای احداث این مدارس در مناطق محروم هزینه شده است، افزود: بنیاد برکت پیش از این ۱۱۱۰ مدرسه با ۶۶۰۰ کلاس درس به بهره‌برداری رسانده بود که با ۱۲۰ مدرسه، تعداد  مدارس برکت به ۱۲۳۰ مدرسه می‌رساند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: مدارس بنیاد برکت تاکنون ۲۶۰۰ روستا در ۳۱ استان کشور را تحت پوشش قرار داده و ظرفیت پذیرش دانش‌آموز در مدارس، بیش از ۱۵۰ هزار نفر است.

وی تأکید کرد: بنیاد برکت در حال ساخت یک هزار مدرسه دوم است. تاکنون قرارداد ساخت ۱۶۴۴‌ مدرسه را منعقد کرده و با توجه به بهره‌برداری از ۱۲۳۰ مدرسه، ۴۱۴ مدرسه دیگر را در دست ساخت و تکمیل دارد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: روزانه ۱۰۰ بنگاه کوچک با اشتغال ۳۰۰ نفر در مناطق محروم ایجاد می‌شود.

مخبر سپس به الزامات توسعه انسانی پرداخت و با بیان اینکه طبق آمارهای بین المللی در سال ۲۰۱۸ ایران جز کشورهایی بود که بالاترین توسعه انسانی را داشت، گفت: این توسعه انسانی به این معنا است که بیش از ۸۰ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال ایران باسواد هستند. همچنین ۱۰۰ درصد کسانی که در سن مدرسه هستند در مدرسه ثبت نام می کنند.

وی ادامه داد: ۸۷ درصد دانش آموزان ایرانی مسلط به استفاده از اینترنت هستند و می توانند با پیرامون خود ارتباط بگیرند.
 
مخبر با بیان اینکه بر ای فهم این مسئله که کدام کشور پیشرفته است یا نه، نباید سراغ پل، جاده، بیمارستان و... رفت، گفت: برای فهم توسعه یافتگی در یک کشور باید به سراغ دانش آموزان آن کشور رفت و بررسی کرد که آیا دانش آموزان فارغ از هر محتوایی که آموزش داده می شود، تبدیل به افراد خلاق و اهل تعامل و گفت و گو می شوند یا خیر؟

وی اظهار کرد: خطری که آموزش و پرورش را تهدید می کند این است که برنامه ریزان و سیاست گذارن نتوانند آموزش ها را هم پای تکنولوژی های پیشرفته  به پیش ببرند و از تکنولوژی عقب بیفتند.

مخبر سپس با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیل اخیر گفت: در سیل اخیر مدیران و نیروهای ستاد اقدمات جهادی فراونی انجام دادند و از خود گذشتگی کردند. برخی مدیران ستاد ۲۰ روز فرصت نکردند به خانه خود سر بزنند. با این روحیه می توانیم توسعه پیدا کنیم.

وی با اشاره به این که طراحی و ساماندهی شبکه‌های مردمی یکی از مهمترین توفیقات ستاد اجرایی فرمان امام است، اظهار کرد: با شعاری که امسال از سوی مقام معظم رهبری در راستای رونق تولید مطرح شد، ستاد با قوت بیشتر توسعه شبکه‌های مردمی تولید را در پیش گرفته است.
مخبر با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها در ستاد اجرایی فرمان امام به‌صورت نرم افزاری در حال رصد و پیگیری است، اذعان کرد: توفیق ستاد در بخش‌های مختلف تنها با همکاری تمامی بخش‌ها از جمله قوه قضائیه، مجلس و دولت ممکن شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه عدم هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادها در کشور مانع حل مشکلات در کشور است، تصریح کرد: در تلاش هستیم با جلب و جذب کمک‌های مردمی علاوه بر فعالیت‌هایی همچون مدرسه‌سازی ساخت بیمارستان، درمان بیماران صعب‌العلاج بتوانیم مأموریت اصلی خود را که همان توانمندسازی از طریق اشتغال و رفع محرومیت در کشور است، به انجام برسانیم. 

مراسم افتتاح  هم زمان ۱۲۰ مدرسه در مناطق محروم امروز در مصلی امام خمینی ره برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha