پویش مشق احسان به یاری تولیدکنندگان نوشت‌افزار شتافت

تهران- ایرنا- مدیر عامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه امسال در پویش مشق احسان ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی به مناطق محروم ارسال می‌شود، گفت: این نوشت افزارها از تولید کنندگان داخلی خریداری شده تا با کمک به ایجاد اشتغال، تولیدکنندگان را از تعطیلی نجات دهد.

«امیرحسین مدنی» روز سه شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۱۲۰ مدرسه، با اشاره به گران شدن نوشت افزار اظهار کرد: در سال جاری قیمت نوشت افزار نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. در پویش «مشق احسان» توانستیم مشارکت ۱۵۰ هزار نفر را جلب کنیم که دو میلیارد تومان جمع‌آوری شد.

مدنی درباره ارسال لوازم التحریر به مناطق محروم کشور هم گفت: ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی  از ۱۰۰ تولید کننده داخلی خریداری شده و ۲۱۰ شغل جدید ایجاد کرده و تولیدکنندگان نیمه تعطیل را از تعطیلی نجات داد. در این راستا در نظر داریم چنین مشاغلی تعطیل نشود و با حمایت از تولید داخلی به دنبال افزایش اشتغال در این حوزه هستیم.

مدیرعامل بنیاد احسان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با مشارکت مردم تعداد بسته‌های نوشت افزار به ۵۰۰ هزار  برسد، تصریح کرد: این اقدام از اول مرداد تا ۱۵ مهر ماه ادامه دارد و بیش از ۵ هزار جهادگر در پنج استان کشور از جمله تهران، خراسان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نسبت به جمع‌آوری نوشت افزار ایرانی اقدام می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: این بسته‌ها به مناطق محروم کشور تعلق دارد و شهروندان می‌توانند از طریق سامانه «دنیای احسان» ثبت نام و در جمع‌آوری و توزیع بسته‌ها مشارکت‌ کنند و ذکر نام محل توزیع بسته های لوازم التحریر الزامی است. کد ملی دانش‌آموزی که لوازم التحریر دریافت کرده باید برای بنیاد احسان ارسال شود.

مدنی تصریح کرد: همچنین قرار است از سوی رهبر معظم انقلاب ۴ هزار بسته لوازم التحریر به فرزندان شهدای مدافعان حرم تقدیم شود.

به گفته مدنی، مردم می‌توانند کمک های خود را در قالب لوازم التحریر از طریق سامانه #۱۵۳۰۴۰ و  مراجعه به ادارات پست  به صورت رایگان کمک‌های خود را به «مشق احسان» اهدا کنند.

کاروان سلامت اربعین تشکیل می شود

مدنی افزود: راه‌اندازی پاراکلینیک، مراکزی برای درمان شنوایی و شنوایی‌سنجی، راه‌اندازی سامانه سیار دندانپزشکی، از دیگر اقداماتی است که از سوی بنیاد برکت انجام شده است؛ به طوری که سامانه سیار دندانپزشکی ۲۰۰ هزار ویزیت انجام داده‌ است. در اربعین امسال هم، کاروان سلامت اربعین تشکیل می‌شود و قصد داریم ۲۰۰۰ زائر اولی را در اربعین به عتبات عالیات اعزام کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰۰ «خانه ورزش احسان» در مناطق محروم شکل گرفته و در حوزه اجتماعی نیز در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اتفاقات خوبی رخ داده است.

با بیان اینکه بنیاد احسان در حوزه های مختلفی پویش هایی را راه اندازی کرده است، گفت: این پویش ها در حوزه‌های مختلفی از جمله درمان‌ زوج‌های نابارور، بیماران سرطانی، شنوایی‌سنجی و ... راه اندازی شده اند. همچنین بنیاد احسان در بحث سلامت الکترونیک در ۱۰ استان اقدامات لازم را انجام داده که این فعالیت ها منجر به تحول در حوزه سلامت می شود.

مدیرعامل بنیاد احسان با اشاره به اینکه در سامانه «احسان» ۱۹۰۰ گروه جهادی و خیریه ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: قصد داریم در این سامانه بر اساس فعالیت و عملکرد گروه‌های جهادی، آنها را رتبه‌بندی کنیم تا در اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) از ظرفیت آن ها استفاده کنیم. 

مراسم افتتاح هم زمان ۱۲۰ مدرسه امروز با حضور مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در مجموعه چهل سرای مصلی تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =