۱۲۰ مدرسه بنیاد برکت به بهره‌برداری می‌‎رسد

تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه مدرسه سازی را صدقه جاری می دانیم، گفت: ۱۲۰ مدرسه برکت با ۷۰۴ کلاس درس امروز در روستاها و مناطق محروم کشور به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سعید جعفری روز سه شنبه در مراسمی به مناسبت افتتاح ۱۲۰ مدرسه بنیاد برکت در مناطق محروم کشور و ارسال ۲۵۰ هزار نوشت افزار و کیف برای دانش آموزان نیازمند،  با بیان اینکه خدمت به محرومین در اندیشه امام خمینی عبادت محسوب می شود، گفت: ۹۵ هزار میلیارد ریال ارزش واقعی اقدامات بنیاد برکت در مدت ۱۲ سال فعالیت خود است. این عدد  در حوزه عمل حداقل پنج برابر است؛ چرا که بنیاد برکت در اقدامات خود مجموعه های دیگر را هم فعال می کند.

جعفری اظهار کرد: همچنین ۲۵۰ هزار بسته کیف و نوشت افزار برای توزیع میان دانش‌آموزان مناطق محروم به این مناطق ارسال می‌شود.

وی  ادامه داد: پیش از این ۱۱۱۰ باب مدرسه با ۶۶۰۰ کلاس درس به بهره برداری رسیده که با ۱۲۰ مدرسه آماده افتتاح، مجموع مدارس برکت در سراسر کشور به هزار و ۲۳۰ مدرسه  مدرسه با ۷ هزار و ۳۰۴ کلاس درس می‌رسد
همچنین برای ساخت مدارس برکت مبلغ ۸ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال تا شهریورماه سال ۹۸ سرمایه‌گذاری شده است.

افتتاح ۱۵۰ کلاس درس در کرمانشاه در هفته آینده

جعفری با بیان اینکه  یک از اقدامات اصلی بنیاد برکت مدرسه سازی است افزود: مدرسه سازی در مناطق محروم جزو اولویت های اصلی بنیاد است در همین زمینه هفته آینده ۱۵۰ کلاس درس در کرمانشاه افتتاح می شود.

نکته قابل توجه این است که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال ساخت یک هزار مدرسه دوم برکت است و تاکنون قرارداد ساخت ۱۶۴۴ مدرسه را منعقد کرده است و با توجه به بهره برداری از ۱۲۳۰ مدرسه، ۴۱۴ مدرسه دیگر را در دست ساخت و تکمیل دارد.

این مراسم امروز در مجموعه چهل سرای مصلی تهران در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =