۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83430581
۰ نفر
آمریکا به شهروندانش برای سفر به هنگ‌کنگ هشدار داد

پکن- ایرنا- به دنبال افزایش نا آرامی ها در هنگ کنگ، آمریکا که خود یکی از حامیان و تحریک کنندگان اصلی تظاهرات کنندگان این دولت شهر است از شهروندانش خواست در سفر به هنگ کنگ بیشتر احتیاط کنند.

به گزارش ایرنا، کنسولگری آمریکا در هنگ‌کنگ و ماکائو با انتشار اطلاعیه ای از شهروندانش خواسته است با توجه به گسترده شدن اعتراض‌ها چنانچه قصد سفر به هنگ کنگ را دارند، محتاط باشند زیر این نا آرامی ها که بدون اعلام قبلی برگزار می‌شود احتمالا ادامه خواهد یافت.

در همین حال امروز در پکن اعلام شد به دنبال ملاقات مقام‎های کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ و ماکائو با سران سازمان‎ جدایی‎طلب هنگ کنگ، مسئول دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ ضمن احضار فوری کنسول آمریکا در هنگ کنگ مراتب نارضایتی و مخالفت شدید خود نسبت به این تماس‎ها را به وی ابلاغ کرد و از آمریکایی‎ها خواست که این موضوع را هر چه زودتر روشن کنند.

این مقام چینی تاکید کرد که اراده چین برای حفظ امنیت، حق حاکمیت، ثبات و شکوفایی هنگ کنگ خلل‎ناپذیر است و قاطعانه با مداخله هر کشور، سازمان و یا فرد در امور هنگ کنگ، مخالفت خواهد کرد.

او گفت: ما از کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ می‎خواهیم مقررات کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک، کنوانسیون وین در مورد کنسولگری‎ها و سایر اصول اساسی حقوق و روابط بین‌الملل را رعایت کند و ضمن پایبندی به هویت و وظایف سازمانی کنسولگری، بی‎درنگ از هرگونه ارتباط و تماس با عناصر ضد چین و هرج و مرج طلب در هنگ کنگ و ارائه اطلاعات اشتباه به این عناصر خشونت‎طلب و قانون‎شکن دست بکشد و هرچه سریع‎تر با پایان دادن به مداخله در امور هنگ کنگ از این مسیر اشتباه خارج شود.

نا آرامی های هنگ کنگ از دو ماه به دلیل اعتراض به لایحه استرداد متهمان به چین آغاز شد با این حال اگر چه بعد از دو هفته از اغاز نارامی ها خانم «کری لام» ئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد «لایحه استرداد مرده» است،‌ اما معترضان به این لایحه خیابان‌های این دولت‌شهر را ترک نمی کنند آنها خواهان اصلاحات دموکراتیک هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =