۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۷:۳۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83519331
۰ نفر

برچسب‌ها

چین به دخالت آمریکا در امور هنگ کنگ اعتراض کرد

پکن- ایرنا- چین به دخالت آمریکا در امور هنگ کنگ از طریق تصویب لایحه به اصطلاح «حقوق بشر و دموکراسی سال 2019 هنگ کنگ» اعتراض و اعلام کرد برای حفظ استقلال، امنیت و منافع خود اقدامات متقابل انجام خواهد داد.

 به گزارش ایرنا «یانگ گوانگ» سخنگوی دفتر امور هنگ کنگ و ماکائو در شورای دولتی چین روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد تصویب این لایحه اقدامی گستاخانه در راستای مداخله در امور داخلی چین و تحریک و تشویق مخالفان و افراطیون هنگ کنگ است.

او تصریح کرد اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، نه تنها منافع چین و روابط چین و آمریکا را تضعیف می کند بلکه به منافع خود آمریکا نیز آسیب خواهد زد.

این مقام چینی اظهار کرد تصویب این لایحه بیانگر استانداردهای دوگانه ایالات متحده و ریاکاری برخی افراد در آمریکا در مورد حقوق بشر و دموکراسی است تصویب این لایحه به طور کامل هدف سیاسی مجلس نمایندگان و برخی سیاستمداران آمریکا مبنی بر جلوگیری از توسعه چین با استفاده از مساله هنگ کنگ را نمایان می سازد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی با نادیده گرفتن مخالفت شدید چین «لایحه حقوق بشر و دموکراسی سال 2019 هنگ کنگ» را که از سوی برخی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا ارایه شده است تصویب کرد. 

سخنگوی دفتر امور هنگ کنگ و ماکائو در شورای دولتی چین با محکوم کردن خشونت ها و جنایت های اخیر فتنه گران از جمله تخریب تاسیسات عمومی و فروشگاه ها، حمله به مردم بی گناه و پلیس و پرتاب بمب بنزینی به مترو و ساخت بمب دستی، از پشتیبانی آشکار و مخفی آمریکا از فتنه گران به عنوان ابزاری برای تخزیب روابط دو کشور یاد کرد.

یانگ افزود: نادیده گرفتن این جنایات و وارونه نشان دادن واقعیات از سوی مجلس نمایندگان آمریکا نوعی پشتیبانی از فتنه گران هنگ کنگ است و آمریکا نمی تواند از مسئولیت خود در ایجاد آشوب اخیر هنگ کنگ سرباز زند.

این مقام چینی از کنگره و برخی سیاستمداران آمریکا خواست «لایحه حقوق بشر و دموکراسی سال 2019 هنگ کنگ» را فسخ کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =