۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 83416675
۰ نفر
رکابزن تبریزی مدال نقره مسابقات آسیایی را کسب کرد

تبریز - ایرنا - علی ظهراب زاده، رکابزن تبریزی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان توانست در مسابقات آسیایی این رشته ورزشی در لبنان به مدال نقره دست یابد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، ظهراب زاده توانست اولین مدال تاریخ دوچرخه سواری ایران را در رده سنی امید برای کشورمان به دست آورد. 

سومین و آخرین روز مسابقات دوچرخه‌سواری کوهستان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۹ دیروز یکشنبه در پیست دوچرخه‌سواری شهر بیروت پایتخت کشور لبنان برگزار شد.

در بخش کراس‌کانتری این مسابقات در رده سنی امید، علی ظهراب‌زاده، ملی‌پوش آینده‌دار و تبریزی کشورمان توانست بعد از نماینده قزاقستان و بالاتر از رکابزن ژاپنی در رتبه دوم قرار بگیرد و صاحب مدال با ارزش نقره شود.

بر اساس اعلام فدراسیون دوچرخه‌سواری، این برای اولین بار در تاریخ دوچرخه‌سواری ایران است که نماینده کشورمان صاحب مدال در رده سنی امید می‌شود.

در رده سنی بزرگسالان این مسابقات نیز فرزاد خدایاری پنجم شد و بهترین نتیجه را در بین ملی‌پوشان کشورمان کسب کرد.

پرویز مردانی و علی لبیب، دیگر نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در ترکیب تیم‌های ملی کوهستان کشورمان اعزامی به این مسابقات بودند که مردانی در کراس‌کانتری بزرگسالان نتوانست به عنوان قابل توجهی دست یابد و علی لبیب نیز در رده سنی جوانان این رشته با مقام دهمی به کار خود خاتمه داد.

علی ظهراب‌زاده و علی لبیب در روز نخست این رقابت‌ها در مسابقه تیمی در ترکیب تیم کراس‌کانتری کشورمان حضور داشتند که موفق به کسب نشان برنز شده بودند تا یک نشان نقره انفرادی و دو برنز تیمی حاصل تلاش رکابزنان استان در این مسابقات باشد.

518

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =