۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83416229
۱ نفر
شکارچی نادم سقزی ۱۲ قطعه کبک را رها کرد

سنندج - ایرنا - شکارچی سقزی که از شکار، اسیر و بیجان کردن جانوران وحشی پشیمان شده بود در یک اقدام نمادین با رهاسازی ۱۲ قطعه کبک، همیار محیط زیست شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سقز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تعامل و برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و آموزشی محیط زیستی با جوامع محلی و اهالی روستاهای حاشیه و داخل منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، یک شکارچی ضمن ندامت و اظهار پشیمانی از شکار حیات وحش، با رهاسازی ۱۲ قطعه کبک به جمع همیاران محیط زیست پیوست.

بهزاد شریفی افزود: به همین منظور در مراسمی که با حضور جمعی ازمردم منطقه ومحیط بانان یگان حفاظت این اداره برگزار شد، این تعداد کبک، توسط شکارچی یاد شده در زیستگاه طبیعی رهاسازی شده و به دامان زیبای طبیعت سقز بازگشتند.

وی ضمن قدردانی از این اقدام محیط زیستی  وتشکراز همراهی و همکاری دلگرم کننده نیروی انتظامی، دهیاری ها، شوراهای اسلامی و روستانشینان طبیعت دوست شهرستان سقز، گفت: امیدواریم که روز به روز بر تعداد نادمین از شکار اضافه شود و حیات وحش گرفتار در قفس آزاد شده و به آغوش طبیعت بازگردند و قفس‌های اسارت این مخلوقات خداوندی، شکسته و سوزانده شوند.

۹۹۳۶ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha