۲۳ قطعه کبک در مناطق طبیعی کردستان رها سازی شد

سنندج - ایرنا - همزمان با ششمین روز از هفته محیط زیست ۲۳ قطعه کبک که چندی پیش از متخلفان صید غیر مجاز کشف و ضبط شده بود، در مناطق طبیعی دیواندره و بیجار رها سازی شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار از کشف و ضبط ۹ قطعه کبک از یک متخلف شکار و صید خبر داد و گفت: این کبک ها در ششمین روز از هفته محیط زیست در طبیعت این شهرستان رها سازی شدند.


علی اصغر هدایت زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان گشت و کنترل یگان حفاظت این واحد از یک متخلف که اقدام به زنده گیری غیر مجاز پرندگان می کرد، ۹ قطعه کبک کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: از این متخلف علاوه بر کبک های مذکور، تعداد یک قبضه اسلحه شکاری، ۹۲ عدد فشنگ، یک عدد دوربین چشمی، یک دستگاه ضبط صوت، یک عدد چراغ قوه و سه رشته دام زنده گیری کبک نیز ضبط شد.


وی افزود: این تعداد کبک پس از طی مراحل قانونی و قضایی و بازیابی توانایی مجدد پرواز و قابلیت رها سازی، توسط مامورین اجرایی این واحد در ششمین روز از هفته محیط زیست به دامان طبیعت زیبای بیجار بازگشتند.


** رهاسازی ۱۴ قطعه کبک در شهرستان دیواندرهرئیس اداره محیط زیست شهرستان دیواندره هم گفت: ۱۴ قطع کبک که با پیگیری مداوم محیط بانان از دو گروه متخلف کشف شده بود پس از طی مراحل قانونی در طبیعت رهاسازی شدند.


مسعود عسگری افزود: این رهاسازی در ششمین روز از هفته محیط زیست و با حضور جمعی از دانش آموزان و دوستداران طبیعت انجام شد.


استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش شامل منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار، پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصر به فرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.


۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha