۱۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۲
کد خبر: 83336714
۰ نفر
۱۷ قطعه کبک در سنندج کشف شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج گفت: از متخلفی که اقدام به نگهداری و خرید و فروش غیرمجاز پرندگان می کرد، تعداد 17 قطعه کبک کشف و ضبط شد.

فواد مصطفی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های مداوم محیط بانان این واحد و با هماهنگی مقام قضایی شهرستان سنندج از یک متخلف که اقدام به نگهداری و خرید و فروش غیر مجاز پرندگان می کرد، تعداد ۱۷ قطعه کبک و ۱۵ عدد قفس کشف و ضبط شد.


وی افزود: کبک های مذکور پس از طی مراحل قانونی و قضائی در صورت توانایی پرواز در طبیعت و قابلیت رهاسازی، در زیستگاه های تحت مدیریت، رها سازی می شود.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج یادآور شد: پرونده متخلف یاد شده برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.


کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده تالاب بین المللی دریاچه زریبار مریوان، منطقه حفاظت شده بیجار، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد و ۲ منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است.
از مساحت ۲۹ هزار و ۱۳۷ کیلومتر مربعی استان کردستان ۱۰ درصد در قالب مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
همچنین از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتار استان کردستان، بیش از ۳۷۴ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد و جنگل های این استان که جز جنگل های زاگرس شمالی هستند در طول بیش از پنج هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ حفاظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، قابلیت های اکوتوریستی و ارزش های زیست محیطی دارای اهمیت منحصر به فردی هستند.


۹۹۳۶ / ‏‬ ۳۰۳۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha