۱۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبر: 83344026
۰ نفر
۲ گروه متخلف شکار  در دیواندره دستگیر شدند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره گفت: در جریان گشت و کنترل محیط بانان این شهرستان، ۲ گروه متخلف که اقدام به زنده گیری ۱۴ قطعه کبک کرده بودند، دستگیر شدند.

مسعود عسگری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این متخلفین علاوه بر ۱۴ قطعه کبک، تعداد سه قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، تعدادی فشنگ، پنج رشته دام زنده گیری پرندگان و دو عدد بلندگو نیز کشف و ضبط شد.


وی اضافه کرد: کبک‌های مذکور پس از طی مراحل قانونی و قضائی، در صورت توانایی پرواز در طبیعت و قابلیت رهاسازی، در زیستگاه‌های تحت مدیریت، رها سازی خواهند شد.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره گفت: پرونده متخلفین یاد شده برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضائی ارجاع داده شده است.


کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده تالاب بین المللی دریاچه زریبار مریوان، منطقه حفاظت شده بیجار، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد و ۲ منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است.
از مساحت ۲۹ هزار و ۱۳۷ کیلومتر مربعی استان کردستان ۱۰ درصد در قالب مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
همچنین از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتار استان کردستان، بیش از ۳۷۴ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می‌دهد و جنگل‌های این استان که جز جنگل‌های زاگرس شمالی هستند در طول بیش از پنج هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ حفاظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، قابلیت‌های اکوتوریستی و ارزش‌های زیست محیطی دارای اهمیت منحصر به فردی هستند.


۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha