۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83413378
۰ نفر

برچسب‌ها

هرمزگان یک ظرفیت عظیم فرهنگی است

بندرعباس- ایرنا- استان هرمزگان به لحاظ داشتن آیین ها، سنت ها و آداب و رسوم مختلف با قدمت بالا دارای ظرفیت عظیم فرهنگی است.

استاندار هرمزگان روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: با تکیه بر این ظرفیت های مهم فرهنگی با پشتوانه مردمی می توان اقدامات اساسی در این حوزه انجام داد.

فریدون همتی افزود: هرمزگان همچنین مستعد در حوزه گردشگری است و برای جذب ۱۰ میلیون گردشگر در این استان برنامه‌ ریزی لازم صورت گرفته که توجه همگان باید به این مقوله مهم معطوف باشد.

استاندار هرمزگان یادآورشد: مردم هرمزگان سال‌هاست با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز دارند که نقش علمای شیعه و اهل سنت استان در انسجام و همگرایی مردم بسیار موثر بوده است.

همتی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی باید ،وضعیت موجود جامعه را به خوبی شناسایی کند و در راستای هدایت جامعه به مسیر درست فرهنگی اقدام کند.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی در حوزه فرهنگ، اظهارداشت: ایجاد هم افزایی بین نهادها و دستگاه های مختلف فرهنگی از جمله اقداماتی است که شورای فرهنگ عمومی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

استاندار هرمزگان همچنین در مواجهه با پدیده های جدید در حوزه فرهنگی از جمله فضای مجازی گفت: باید طراحی و برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد و آموزش‌های عمومی در این حوزه  به طور منظم ارائه شود.

۷۱۹۵/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =